Kallas kärpis sõjaväelaste kuusissetulekult 500 krooni

14. märts 2001, 08:10

Tegevteenistuses olevad kaitseväelased kaotasid sellest aastast igakuise sissetuleku pealt 450?500 krooni, kuna rahandusminister Siim Kallase määrusega maksustati nende toiduraha ja eluasemekompensatsioon, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kaotatud summa tõttu pean nüüd ühe poja trenniraha maksmata jätma,? ütles 4000 krooni palka saav ja kahte alaealist last kasvatav nooremleitnant Aivar Sarapik (35). ?Ennegi oli raske, kuid nüüd läks veel raskemaks.?

Ohvitseride ja allohvitseride väikeste palkade kompensatsiooniks on neile aastate jooksul makstud soodustusena toiduraha ja eluasemekompensatsiooni, mille pealt makse ei arvestatud. Rahandusministeeriumi arvates ei ole see aga seaduslik.

Toiduraha makstakse ohvitserile 1800 ja eluasemekompensatsiooni 975 krooni kuus.

?Maksupoliitika peab olema neutraalne ja võrdselt kohtlema kõiki,? ütles rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja Lemmi Oro. ?Kui me teeme kaitseväelastele erandi ja politseile erandi ja veel kellelegi, siis tekkib küsimus, et miks keegi peab üldse makse maksma.?

Oro sõnul hakatakse järgmisel aastal kaitseväelaste eluasemekompensatsiooni ja toiduraha pealt kinni pidama ka 33 protsenti sotsiaalmaksu.

Oro ütles, et kuigi kaitseväelaste eluaseme- ja toiduraha loetakse palgalisaks, ei arvestata seda palgalisana nende pensioni maksmisel.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Madis Mikko sõnul on ministeerium probleemi teadvustanud ning esitanud selle lahendamiseks valitsusele mitmeid ettepanekud, mida Mikko ei soovinud täpsustada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing