Tasuta e-post võib saabuda kuni tunniga

Kaido Einama 15. märts 2001, 00:00

Enamasti on tasuta elektronpostkastid üsna sarnaste omadustega, pakkudes ligi 10 MB kettaruumi kirjade hoidmiseks, allkirja lisamise võimalust, lisandite saatmist ja elektronpostiprogrammiga postkastile ligipääsu. Kõik elektronpostkastid, mis katsetuse all olid, pakkusid ka veebipõhist teenust ehk ligipääsu oma kirjadele kõikjalt internetist veebilehitseja abiga.

Kõikidest elektronpostiprogrammidest leidus ainult mail.ee postkastil rikkalikum suunamise võimalus. Suunata sai nii kõiki saabunud kirju korraga uuele aadressile, mis on kasulik näiteks ajutise või anonüümse kirjakasti puhul või koopia saatmist teisele aadressile, mis sobib näiteks mobiilsele kasutajale teadete saatmiseks mobiilile. Selleks on vajalik kas Eesti mobiiltelefoni vastav teenus või elektronpostiaadress, kust suunatakse SMSina teade GSMile. Mail.ee saadab teateid saabunud kirjade kohta ka Q GSMi telefonidele.

Loomulikult on vajalik ühe korraliku elektronpostiteenuse juures ka lisandite saatmise võimalus. Enamasti saab neid saata küll, kuid mõnikord on kehtestatud piirangud. Populaarseimas mail.ee keskkonnas aga oleneb, millise lehekülje kaudu oma postkastile läheneda: aadressilt www.mail.ee ei saa lisandeid saata ja www. everyday.com aadressilt saab. Hot postkastikeskkond piirab kirja suurust 3 megabaidiga ja lisandeid laseb läbi alates 2,5 MBst, aga mega.ee lubab näiteks lisada vaid ühe faili ja piirab mahtu 2 MB peale.

e-posti kohalejõudmine peab toimuma sekunditega, mitte tundidega, nagu Äripäeva katsetustes ka mõnikord juhtus. Mail.ee kiri saabus kohati küll peaaegu momentaalselt, kuid kohati alles tunnise hilinemisega. Ka Microlink Online?ist ei õnnestunud esimesi kirju kiirelt saata, üks kiri läks koguni kaduma.

Mail.ee klienditoe aadressile saadetud kiri jäi tööpäeva jooksul vastamata, ka zetu.net ei reageerinud kirjadele päeva jooksul.

email.ee administraator Heiti Kender aga reageeris küsimusele peaaegu momentaalselt. Mega.ee lehelt abi otsides aga teatatakse, et abitekst selle lehekülje jaoks puudub.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing