Viirus Magistr rikub arvuti

Kaido Einama 22. märts 2001, 00:00

Võrreldes hiljutiste pahategijate Anna Kournikova ja Naked Wife?iga on Magistr tõeliselt pahatahtlik. Kui Kournikova koormas üle ja jooksutas kinni e-posti servereid ja Naked Wife kustutas operatsioonisüsteemi faile, siis Magistr eksponeerib arvutis olevaid privaatfaile, kustutab andmeid jäädavalt ja rikub arvutit nii, et ta ei taaskäivitu. Viirus levib kolmel viisil: e-postiga, lokaalvõrgus või jagatud võrguketaste kaudu. Ta käivitub nakatunud kirjalisandi või faili käivitamisel, otsib Outlook Expressi aadressiraamatut, koostab seal olevatest aadressidest listi ja saadab kirjad välja kasutatava elektronpostiprogrammi kaudu.

Viiruse saadetud kirja teemat ehk subjecti ei õnnestu ennustada, sest viirus valib selle arvutis olevate personaalsete failide seest. Saadetud nakatunud kirjad on seetõttu saajale segase sisuga, lisaks on kirjal kuni kuus lisandit, millest 5 on kasutaja arvutist valitud juhuslikud isiklikud dokumendid ja kuues pildifaili laiendit imiteeriva nimega viirusefail. Seega pole viirusel oma kindlat nägu, mille järgi teda ära tunda. Ainuke tunnus on segase sisuga saabunud kiri, millel on kuus lisandit. Pärast üks kuu nakatunud arvuti kasutamist hakkab viirus kõvakettal olevaid faile rikkuma. Kuid mitte lihtsalt faile kustutades, vaid neid olevate fraaside asendamisega neid jäädavalt rikkudes. Seejärel kirjutatakse arvuti Flash BIOS ehk koht, kus on käivitamiseks vajalikud programmid üle ja pärast seda ei saa arvutit enam taaskäivitada.

Magistr viirust arvavad spetsialistid kirjutanud olevat professionaali. Erinevalt varasematest hittviirustest, mis olid kirjutatud üldkättesaadavate ?täida lüngad? stiilis viiruseloomisprogrammidega, on Magistr üsna professionaalne ja end hästi varjav tavakasutaja eest.

Viiruseabi on suurematel tõrjujatel juba nädala algusest olemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing