Täna Brüsselis kõne all finantskontroll ja teenused

ÄP Online 30. märts 2001, 00:00

Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi asekantsler Alar Streimann ning ELi delegatsiooni eesistujamaa Rootsi suursaadik Gunnar Lund.

Teenuste vaba liikumise peatükk hõlmab pangandus-, kindlustus- ja investeerimisteenuseid, samuti üksikisikust ettevõtja pakutavaid teenuseid.

Teenuste osutamise vabaduse juures on oluline kutsete vastastikune tunnustamine. Näiteks iga põllumees, kellel on vastav koolitus, saab minna teise liikmesriiki ja hakata seal tegutsema farmerina.

Eesti taotleb teenuste vaba liikumise peatükis kahte üleminekuperioodi 31. detsembrini 2007. Need käsitlevad pangahoiuste tagamist ja investeerimisfirmade kaudu tehtud investeeringute kohustuslikku kompenseerimist vähemalt 20 000 euro (313 000 kr) ulatuses. Eestis on praegu hoiuste garantii kuni 40 000 kr ja investeeringute hüvitus puudub.

Finantskontrolli peatükk hõlmab eelkõige kontrolli eelarve omavahendite ja väljaminekute ning ELi ühtekuuluvusfondi ja struktuurifondi raha kasutamise üle, samuti ELi finantshuvide kaitsmist.

Eesti on esitanud finantskontrolli süsteemi loomise meetmete ajakava ning lubanud arendada sisekontrolli- ja auditisüsteeme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing