Sotsioloog soovib venelastele aasta pikemat kooliaega

02. aprill 2001, 08:42

Vene koolides peaks õppetöö käima kolmteist aastat senise kaheteistkümne asemel, leiab Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juht, sotsioloog Ivi Proos, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Raske on tänases Eestis olla positiivne mitte-eestlane, kui sa ei tule toime eesti keele ja kodakondsuse kiire omandamisega,? ütles Proos rahvusvähemuste haridust käsitleval seminaril.

Proosi hinnangul tuleks olukorra parandamiseks anda venekeelsetele koolidele lisaraha ja enam õppeaega. Vaid nii on tema sõnul võimalik kõik mitte-eestlased panna rääkima korralikku eesti keelt.

Kui eesti koolides jätkuks haridusmudel 9+3, siis vene koolid peaksid üle minema kümneaastasele põhikoolile ja kolmeaastasele gümnaasiumile, leiab Proos. Nii kestaks vene koolides õpingud aasta enam. Seda vaid juhul, kui ühiskond on valmis vene õppekeelega koole rohkem rahastama.

Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimehe Paul-Eerik Rummo ütles, et lähema paari õppeaasta jooksul ei saaks vene koolide õppeaega kindlasti pikendada, sest selleks poleks riigil raha ning samuti ei jõutaks struktuurilisi õppekavasid nii kiiresti ümber korraldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing