Tasuta SMS võib internetti kaduda

Kaido Einama 12. aprill 2001, 00:00

Tööl internetiühendusega arvuti taga olev juht või tavatöötaja saab vajadusel saata ringiliikuvatele sõpradele või töötajatele teateid ka siis, kui endal mobiili käepärast pole või on see tülikas ja aeganõudev.

Eestist tundus Äripäeva testis parim ja kiireim portaal Airport.ee, Aktivisti ja Everyday portaalide kaudu jäi mõni kiri isegi kadunuks. Katsetada sai Eestis levinuima operaatori EMT numbrile teate saatmist keskpäeval, kui selle järgi vajadus kõige suurem.

Välismaistest SMS-teenustest internetis toimetas tõrgeteta teateid kohale itaaliakeelne digitelitalia.it. Kõigil teenusepakkujatel on SMSide saatmisele mitmesuguseid piiranguid: kes lisab reklaami, kes piirab saadetud sõnumite arvu. Üks tuntum quios.com lubab nüüd saata vaid ühe SMSi päevas registreeritud kasutajatel, piiranguteta www.sms.ru portaal on aga nii ülekoormatud, et teade läheb teele pärast mitmeid kordi proovimist.

http://www.everyday.com

Sõnumi eest makstakse Everyday portaalis punktidega, saata saab kuni kümme teadet päevas. Sõnumi hind sõltub saatmiste arvust: 1?4 sõnumit päevas maksab 3 punkti sõnum, 5?8 maksvad 5 punkti sõnum ning 9.?10. sõnum kumbki 10 punkti. Loomulikult peab olema kasutajaks registreerunud, mille eest saab tasuta e-posti konto kujul nimi@mail.ee.

Kuigi tavaliselt jõuavad kirjad kohale mõne sekundiga, läksid proovimise ajal neljast kirjast koguni kolm kaduma. Kui aga väljaspool tipptundi proovida, on teenus kiire ja korralik. Teate pikkus võib olla kuni 153 tähemärki.

http://www.one.ee

Portaal kõlbab Q GSMi kasutajale, sest vahepeal Eesti populaarseimaks saanud SMS teenus ei tohi enam Radiolinja ja Eesti Mobiiltelefoni võrku teateid edastada. Positiivne lisavõimalus on määrata ära SMSi saatmise aeg. Nii saab koostada lausa automaatse sünnipäevade meelespidaja või muudest tähtsatest sündmustest päeva jooksul märku anda. 20 sõnumi pealt on kahandatud aga limiit nüüdseks 5 sõnumini, et mobiilivõrku mitte üle koormata. Teate pikkus on kuni 140 tähemärki.

http://www.airport.ee

Parim täiesti tasuta koht EMT kliendile, kuid mitte kauaks. Airport lubab praegu küll päevas kuni 15 SMS-teate saatmist tasuta, kuid see olevat nii vaid testimisperioodil. Unikaalne teenus on Airportil SMSi saatmine otse mobiili ekraanile, nii et kasutaja näeb selle algust ilma menüüst teadete lugemise kohta otsimata. Salvestamata need teated pärast läbilugemist kustuvad. Teate pikkus võib olla kuni 120 tähemärki.

http://www.aktivist.ee

Peamiselt on see portaal oma SMS-teenused suunanud noortele, kelle põhihuvi on logosid ja helinatoone endale või sõpradele saata. Tekstisõnumeid saab saata vaid ühe päevas. Loo kirjutamise ajal oli saatmisest möödas juba tunde, aga mobiilile polnud teade veel jõudnud. Logosid saab ka ise komponeerida ja sõbra telefonile saata. Tekstilise teate pikkus on piiratud 120 tähemärgiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing