Hansapank maksab LTB eest 1,4 miljardit krooni

Kaja Koovit 24. aprill 2001, 00:00

?LTB omandamisega tugevdame oluliselt oma turupositsiooni Baltimaades,? kommenteeris lepingu allkirjastamist Hansapanga Grupi peadirektor Indrek Neivelt panga pressiteates.

Leedu riigivarafondile maksab Hansapank Taupomasise 90,73 protsendi riigile kuuluvate aktsiate eest 657 miljonit krooni. Lisaks võtab Hansapank endale kohustuse investeerida Leedu panka 1,5 aasta jooksul veel 657 miljonit krooni, sellest 516,3 miljonit otsese aktsiaemissiooni näol.

Kogu panga omandamiseks teeb Hansapank ostupakkumise LTB väikeaktsionäridele valitsusega võrdsetel tingimustel, makstes ühe aktsia eest 9,88 litti ehk 42,5 krooni.

?Leping on küll allkirjastatud, aga omanikud me veel ei ole,? lausus lepingu Hansapanga poolt alla kirjutanud juhatuse aseesimees Erkki Raasuke. Tehing peaks lõpule jõudma kuu aja jooksul, mil Hansapangal on võimalus Leedu pangas lõpule viia due diligence (majandusseisu hindamine). Lisaks peab Hansapank saama heakskiidu Leedu ja Eesti keskpangalt ning Leedu konkurentsiametilt.

?Kui kõik asjad peavad paika, siis tehing jõustub. Kui vahepeal peaks selguma midagi, mida kumbki osapool kas ei ole teadnud või teisele osapoolele avaldanud, ei pruugi seda juhtuda,? lausus Raaasuke, kes ei uskunud, et majandusseisu hindamise käigus võiks midagi olulist ilmsiks tulla, mis tehingu katkestaks. ?Kui me seda usuksime, ei oleks me lepingut allkirjastanud,? lausus ta.

?LTB ostulepingu allkirjastamine on hea uudis ja tõstab meie Hansapanga hinnasihi 190 kroonile,? ütles Trigon Marketsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk.

Reisenbuk möönis, et tänavu ei teeni LTB tõenäoliselt eriti midagi, kuid järgmisel aastal võib panga panus Hansapanga grupi tulemustesse olla juba suurem.

Hansapanga poolt Taupomasise eest makstav summa ja vajalike investeeringute maht jääb varem analüütikute poolt prognoositud tasemele.

Reisenbuk lisas, et LTB ostu puudutavat uudist on turg kaua oodanud ja selle ka aktsia hinda sisse arvestanud. Seetõttu võib arvata, et osa investoreid võib uudise realiseerumise korral hakata kasumit välja võtma, mistõttu Hansapanga aktsia hind ei pruugi kohe tõusma hakata.

LTB on Leedu suuruselt teine ja riigi suurim jaepank. Eelmise aasta lõpu seisuga oli LTB koguvarade maht 3,43 miljardit litti (15,3 miljardit krooni), hoiuseid oli pangas 2,82 miljardit litti (12,5 miljardit krooni), panga laenuportfelli maht oli 0,97 miljardit litti ehk 4,3 miljardit krooni.

LTB eelmise aasta kahjum oli pärast 334 miljoni krooni mahus halbade laenude mahakandmist 124 mln krooni.

Tänavu esimese kvartali auditeerimata kasum oli 49,5 mln krooni ja selle aasta kasumiks ootab pank 135 mln kr, analüütikute hinnangul ei tasu panga kasumit liiga tõsiselt võtta, sest majandusaruandeid ei ole avaldatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing