Koger kogub aupaistet üle teiste ronides

26. aprill 2001, 00:00

19. aprilli Äripäevas ilmunud rubriigis Karjäär (vt. Neljast puhkusenädalast ei piisa ) tehti olematuks meie projekteerijate töö EXPO 2000 Eesti paviljoni loomisel. Nimelt lõigus, kus Andres Koger kiidab, kuidas nad tegid EXPO 2000 Eesti paviljoni praktiliselt projektita ja käigu pealt. Tsiteerin: ?Nendel liikuvatel kuuskedel polnud õigeid jooniseid ega midagi. Tegijate ees müts maha, et ei juhtunud seal ühtegi apsakat?.

Kuna on teada, et nimetatud liikuvad kuused projekteeris OÜ ELI, siis tunneme ennast avalikkuse ees piisavalt solvatuna. Nimetatud projekti kallal töötasid neli konstruktorit ja inseneri pool aastat. Et sellist projekti teostada, pidi iga joonis ja väiksemgi detail läbima range kontrolli Saksamaa litsentseerimisametis TÜV.

Tegemist oli tõeliselt suure projektiga, kus iga detail ja konstruktsioon pidi omama kinnitatud tugevusarvutust. Saksa pedantsus nendes küsimustel on teada ja tuntud. Tegemist oli ju tonne kaaluvate metallkonstruktsioonidega, mis liikusid mitu kuud inimeste peade kohal.

Märkimist väärib fakt, et mehhanism käivitati ehitise valmimise hilinemise tõttu vahetult enne näituse avamist ja seadistamiseks aega praktiliselt polnud. Vaatamata sellele töötas seade tõrgeteta lõpuni ja oli teatavasti kogu Eesti paviljoni kõige atraktiivsem osa. Projekt ise oli kogu ehituse käigus kättesaadav keskses infopangas kõigile ehitusega seotud inimestele. Tegelikult püstitas paviljoni alltöövõtjana firma Viljandi Metall ja tegi seda hästi.

Raske on ette kujutada, kuidas kari Eesti ehitajaid läheb tühja platsi juurde mõttega ? teeks siia õige ilma projektita EXPO 2000 Eesti paviljoni ja katusele teeks näiteks lainetavad kuused. Mine tea, võib-olla Koger ja Partnerites töö nii käibki.

Arvan, et üle teiste ronides aupaistet koguda ei ole kuigi viisakas. Avalikkuse ees on OÜ ELI laimatud ning Äripäev on laimule kaasa aidanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing