Analüütikud peavad USA tulemust üllatavaks

Kristi Malmberg 30. aprill 2001, 00:00

Hansapanga makroanalüütiku Maris Lauri sõnul kinnitab see seda, et negatiivsed ootused olid üle võimendatud. ?USA majandus oli pikka aega nii hästi kasvanud ja ilmselt ka intressimäärade alandamine süstis hirmu juurde,? nentis Lauri.

Lauri sõnul annab see lootust, et ka muu maailma osas on negatiivsed ootused ülevõimendatud. ?Ilmselt sel aastal ei lähe Euroopal kehvemini kui USA-l,? märkis ta.

Eesti jaoks pidas Lauri USA majanduskasvu mõju rohkem emotsionaalseks, käegakatsutavat mõju tema hinnangul pole.

?Ühendriikide 2protsendiline majanduskasvu number oli üllatav,? tunnistas investeerimispanga Suprema analüüsi osakonna juhataja Veikko Maripuu. ?See näitab, milline võimsus on USA majanduses.?

Maripuu sõnul on aga see 2 protsenti juba ajalugu ja oluline on, millised on praegused mõjud.

?Olen kindel, et Ühendriikide keskpanga jõuline intressialandamine jätab majanduskasvule oma jälje ja ilmsel kõige hullemat stsenaariumi ei toimu.? lausus Maripuu.

Maripuu märkis, et kuigi Eesti on väga mõjutatav sellest, mis välismaailmas toimub, ei muutu otseselt USA majanduskasvust Eesti jaoks midagi. Eesti jaoks on otsene mure, mis toimub Skandinaavias.

USAsse võid eksportiva Põlva Piima juhataja Aivar Häelm ütles, et nende jaoks on USA majanduskasvu uudis väga hea. ?Ma ei tea, kas sellest tingituna, või millestki muust, aga USAs on tekkinud piimatoodangu vastu suur huvi,? lausus Häelm. Häelm lisas, et Põlva Piimal on ka ainsana Eestis spetsiaalne sertifikaat, mis USA turule müües on väga oluline.

USA kardetud langusest sai tõus

G7 edastab optimismi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing