Firma edu sõltub teedevõrgust

Eve Noor 30. aprill 2001, 00:00

Kõigepealt on vaja määratleda ettevõtte vajadused tegevuse eri perioodidel, lähtudes nii väljatöötatud arengustrateegiast kui ka tulevikuplaanidest.

Tootmisruumide rentimise esmaseks tingimuseks on sobivate ruumide olemasolu otsitavas piirkonnas ja võimalus kohandada need ettevõtte tootmisvajadustele vastavaks. Rentimine võimaldab mõjutada rendilepingu tingimusi ja tähtaega, kuid ei anna siiski täielikku tegevus- ja otsustamisvabadust.

Tootmisruumide ostmine tagab ettevõttele omanikuna kindlustunde, kuid nõuab suuremaid investeeringuid. Ehitamisel lisanduvad maa ostmine, ehitaja leidmine ning projekti elluviimise ajakulu. Finantseerimisvõimalusteks on mõlemal juhul täielik omafinantseerimine, kuid ka pangalaenu võtmine.

Kõigil kolmel juhul on tähtis aspekt ettevõtte asukoht. Tootmine eeldab pidevat toorainete sissevedu ja valmistoodete väljavedu, mistõttu asukoht peab olema transpordivahenditele kergesti ligipääsetav. Tähelepanu tuleb pöörata mitte üksnes tootmishooneteni viivatele teedele, vaid ka piirkonna maanteedevõrgule ning nende läbitavusele igal aastaajal, infrastruktuurile, kommunikatsioonivahenditele ning töötajate transpordivõimalustele.

1997. aastal asutati Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda, mille põhieesmärk on kinnisvara vahendamisega seotud teenuse kvaliteedi tagamine, kinnisvaramaakleritele kutse andmine ja kutseoskuste tagamine ning koja liikmete headest tavadest kinnipidamise tagamine.

Enamik praegustest koja liikmetest on läbinud atesteerimiseksami, mis eeldab muu hulgas ka kinnisvaraturul töötamise kogemust, seaduste tundmist ja erialast kompetentsust.

http://www.wtc.ee
http://www.businesshouse.ee
Balti Büroohoone, Tallinn, Lai 49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing