Greeni maja lugu riigikohtus

Sirje Niitra 15. mai 2001, 00:00

Nõukogude-aegne poliittöötaja ja hilisem olümpiakomitee esimees Arnold Green omandas vahepeal riigistatud Reinola maja Indrek Toome valitsuselt 1989. aastal 19 500 rubla eest. Ise ütles mees, et see oli tollast 430 rubla suurust ministripalka arvestades suur summa ja selleks kulusid kõik tema säästud. Et majale võiks kellelgi teisel õigusi olla, ta enda sõnul seda ostes ei teadnud.

Tapetud kolonelleitnandi tütar Stella taotleb juba aastaid oma isa maja tagasi, kuid seni on kõik kohtuinstantsid teinud otsuse tema kahjuks. Ta pole seni vastu võtnud ka maja eest määratud 130 900 krooni suurust kompensatsiooni EVPdes.

Reinola taotlus Greeniga sõlmitud Kurni 31 maja ostu-müügilepingu tühistamiseks põhineb veendumusel, et tollane kõrge poliitik pidi olema teadlik 1989. a vastu võetud õigusaktidest ja teadma, et maja võidakse tagastada represseeringute ohvriks langenud õigusjärgse omaniku pärijatele.

1941. aastal Taimõris maha lastud kolonelleitnant Johannes Reinola oli Eesti Vabariigi presidendi Lennart Meri isa Georgi sõber. Kui Olümpiakomitee esitas tänavu iseseisvuspäeva eel Greeni elutöö eest preemia saamiseks, sekkus asjasse Meri, kes ei pidanud sellist motiveeringut endise Nõukogude poliittöötaja puhul õigeks ja Green sai preemia olümpialiikumise edendamise eest.

Riigikohus langetab kohtuasjas otsuse hiljemalt 13. juuniks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing