Omanikeringi muutus Spari ketti ei mõjuta

Andres Kärssin 16. mai 2001, 00:00

Baltic Food Holdingu suuromanike hulka kuuluv Rootsi kaubandusettevõtte Axfood AB finantsjuhi Lars Nilssoni sõnul otsustati oma 26protsendine osalus Baltic Food Holdingus müüa, sest lähtuvalt ettevõtte põhistrateegiast keskendutakse rohkem Põhjamaade turule. ?Investeering Baltic Foodi oli mittestrateegiline investeering,? lisas ta.

Nilsson ei täpsustanud, kes võiks saada Axfoodi osaluse tulevaseks omanikuks ning kas ostja tuleb teiste Baltic Foods Holdingu aktsionäride hulgast või väljastpoolt.

Vastupidiselt Soome kaubanduskontsernile Kesko, kes asus koduturul nõrgenevaid müügitulemusi kompenseerima agressiivse tegevusega Balti riikides ning ostis hiljuti Säästumarketi keti, peab Axfood Nilssoni sõnul oluliseks positsioonide tugevdamist põhiturgudel.

Baltic Food Holding ASi tegevdirektori Stein Skjorshammeri sõnul pole Axfoodi osaluse müük veel sugugi kindel. ?Sellega pole ka nii kiire,? lisas ta. Samas kui tehing peaks toimuma, siis ostja tuleks tema sõnul jaemüügi poole pealt.

?Meie jätkame oma plaanide ja eelarve kohaselt nii jae- kui ka hulgimüügi valdkonnas,? ütles Skjorshammer, märkides seda, et klientidel ja tarnijatel suhetes Baltic Foodiga mingeid muutusi oodata ei ole.

Skjorshammer lausus, et ettevõttele on tänavune aasta alanud hästi. Eelmisel nädalal suurendasid Baltic Foodsi omanikud ettevõtte aktsiakapitali 40 miljoni krooni võrra, tõstes selle 200 miljoni kroonini.

ETK juhi Mihkel Simsi hinnangul müüb Axfood oma osaluse Baltic Foodis tõenäoliselt seetõttu, et ta ootused Eesti turu suhtes pole täitunud. ?Mulle endale tundub, et lähikaupluste kontseptsioon on väga kulukas, kui tegutseda ostetud kaubamärgi all,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing