Isamaaliit pakub Mõisa kohta Reformierakonnale

Isamaaliit pakkus eile õhtul Jüri Mõisa umbusaldamist kavatsenud Reformierakonnale linnapea kohta ning Mõisast saab osapoolte nõustumisel uus volikogu esimees, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta sõnul tegi Isamaaliit kaaluka ettepaneku, et lõpuks tagada linnas töörahu. ?Selleks saatsime ka koalitsioonipartneritele lepituskirjad. Nüüd tundub, et neljapäevane volikogu istung läheb ajalukku koostöö ja hea tahte tähe all,? ütles Pakosta.

Mõisal säilib volikogu esimehena ka koalitsiooni esimehe koht. Mõisa ülesandeks jääb tagada volikogu töövõime ning reformierakondlasest linnapea kätte jääb täitevvõim.

Särgava residentsis eile õhtul toimunud kohtumisel kinnitasid nii Isamaaliit kui ka Reformierakond, et koostöö Keskerakonnaga on välistatud.

Mõis keeldus pikkadest kommentaaridest, lausudes, et läbirääkimised sujusid hästi. ?Teema on väga tundlik, kuid arvan, et kokkulepe on saavutatud. Seda ratsionaalsel pinnal,? ütles Mõis.

Pakosta sõnul tundus talle, et Reformierakond oli taolise pakkumise peale isegi natuke üllatunud.

Kui Reformierakond ettepanekuga nõustub, võib Tallinna uueks linnapeaks saada senine volikogu esimees Rein Voog. ?Kui Isamaaliit tuleb välja mõne uue ettepanekuga, siis on kõik võimalik. Tahame sama koalitsiooniga kindlasti jätkata, kuid meie tingimus on, et linnapea vahetuks,? ütles Voog enne Särgava residentsi minekut.

Hetkel kuum