Tartu lennujaam jäi jälle erastamata

21. mai 2001, 08:18

AS Tartu Lennujaam lülitatakse erastamisnimekirjast välja, sest erastamisagentuuril ei õnnestunud juba kolmandat korda müüa ASi Tartu Lennujaam sada protsenti riigile kuuluvaid aktsiaid, kirjutab Tartu Postimees.

Erastamisagentuuri peaspetsialist Eda Paju ütles ETA-le, et kuna agentuur lõpetab tegevuse, tuleb lennujaam erastamisnimekirjast välja arvata. Mis saab lennujaama aktsiatega edasi, ei osanud Paju öelda.

Üheks võimalikuks lahenduseks pidas Paju Tartu lennujaama üleminekut teede- ja sideministeeriumi haldusalasse.

Tartu linnavalitsus saatis aprilli alguses teede- ja sideministeeriumile kirja, milles soovib alustada läbirääkimisi ASi Tartu Lennujaam aktsiate üleandmiseks linnale. Linnavalitsus leiab, et kuna Ülenurmes on Lõuna-Eesti ainus lennuväli, kus lennukid ei pea muruplatsile maanduma, on selle säilimine linnale väga oluline.

Abilinnapea Hannes Astoki sõnul vajaks lennujaam investeeringuid 20-25 miljonit krooni, peamiselt elektroonika väljavahetamiseks, aga ka lennujuhtimiskeskuse renoveerimiseks.
Linn soovib, et riik jätkaks Tartu lennujaama doteerimist igal aastal kahe miljoni krooniga, nagu seda on viimastel aastatel tehtud.

Linna ülesandeks jääks Astoki hinnangul investeeringuteks vajaliku raha hankimine.

Ülenurmes asuva lennuvälja edasise saatuse arutamiseks on teede- ja sideministeeriumis täna koosolek ning neljapäeval peaks Tartusse maavanem Jaan Õunapuu juurde tulema sel teemal aru pidama teede- ja sideminister Toivo Jürgenson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing