Telia tahab konkurendi osta oma aktsiate eest

ÄP Online 30. mai 2001, 00:00

?Meie bilanss on tugev ning krediidireiting parem kui paljudel teistel. Kuid eelkõige soovime kasutada oma firma aktsiaid, mis on meie peamine strateegia,? ütles Nivert, rõhutades, et Telial ei ole tehinguga kiiret.

Riigi osaluses Nivert takistust ei näe. ?Nii peaminister kui majandusminister on öelnud, et riigi osalus Telias võib langeda alla 51 protsendi. Riik on lubanud, et ei tee takistusi tehingule ja ma usun sellesse. Sonerast kuulub riigile 53% ning ka seal on omanik kinnitanud, et mingeid takistusi tegema ei hakata,? ütles ta.

Dagens Industri Online kirjutas eile, et Rootsi parlamendi majanduskomisjon on teinud esialgse otsuse, et riik peaks vähendama oma osalust Telias alla 50 protsendile.

?Rõhutan, et tegemist on esialgse otsusega. Kolm parteid peavad nüüd oma parlamendisaadikutega nõu pidama, et otsus kinnitada,? ütles komisjoni esimees Per Westerberg eile pärast komisjoni erakorralist istungit.

Tema sõnul tuli ettepanek valitsuselt, kellega nädalavahetusel arutati muutunud olukorda telekommunikatsiooniturul. Telia tugev seis loob eeldused heaks tehinguks. Spekuleeritud on nii Soome Sonera kui ka Tele Danmarki ülevõtmise üle.

Otsuse riigi osaluse vähendamiseks võib parlament vajaliku toetuse korral teha veel enne suvepuhkusele minekut. Kehtiva otsuse järgi ei või riigi osalus alaneda alla 51%. Valitsusele kuulub Telias 70%.

Põhjala operaatoritest on Taani Tele Danmark täielikult erastatud, Norra Telenorist kuulub riigile 80%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing