Turud ignoreerivad halbu uudiseid

Peeter Koppel 08. juuni 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud otsustasid eile ignoreerida maailma suurima majanduse olukorra nõrgenemisele viitavaid uudiseid.

Eelmisel nädalal suurenes esmakordse töötuskompensatsiooni taotlejate arv 13 000 võrra 439 000ni, mis on üheksa aasta kõrgeim näitaja. Lisaks sellele valmistasid turule pettumuse jaekaubandusettevõtted. J.C. Penney käive vähenes kauplustes, mis on olnud avatud enam kui aasta, 1,3 protsendi võrra. Rõivaste jaemüüja GAPi müük langes aga samal perioodil sama tüüpi kauplustes tervelt 10 protsenti. Maailmakuulsate Macy?s ja Bloomingdale?s kaubamajade operaatori Federated Department Stores käive kahanes aga 3,3 protsenti ning ettevõte oli sunnitud andma kasumihoiatuse. Teisena andis kasumihoiatuse mikrokiipide tootja Brocade Communications Systems. Ettevõtte kasumihoiatuses oli siiski ka positiivne noot. Brocade näeb nimelt turu stabiliseerumist. Hästi ei läinud ka tubakatootjal Philip Morrisel, kes kohtuvaidluse kaotuse tõttu peab kahjutasudena välja käima 3 mld dollarit.

Turuosalisi halvad uudised ei näinud aga väga häirivat, sest viimaseks moeks näib olevat uskuda maailma suurima majanduse ja ka ettevõtete kasumite paranemisse käesoleva aasta neljandas kvartalis.

Vana majanduse aktsiad kippusid negatiivsete uudiste külluses eile kaotajaks jääma. Tehnoloogiasektor liikus aga vastupidises suunas, peamiste indeksite liikumine jäi siiski protsendi piiresse ühes või teises suunas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing