Eerik-Niiles Krossi tegevust uurib kaitsepolitsei

Raudtee erastamisel osalenud petturi Antonio Angotti Eestis tegutsemist uuriv kaitsepolitsei selgitab ka endise luurekoordinaatori Eerik-Niiles Krossi tegevuse seaduslikkust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Homme avalikustatav siseministeeriumi sisejuurdluse kokkuvõte paljastab juba teise juhuse, kuidas Kross kasutas oma ametiseisundit pettur Angottile Eesti elamisloa hankimisel.

Seni on Kross avalikkuse ees selgituste andmisest keeldunud põhjendusega, et Eestis valenime Tony Massei all esinenud Angotti aitamine oli seotud luuretegevusega, mis on riigisaladus.

?See pole mingi jutt, et on riigisaladus,? ütles justiitsminister Märt Rask Eesti Päevalehele. ?Selle taha ei saa küll varjuda.?

Rask lausus, et uurimine peab selgitama, kas Krossi tegevusel on kuriteo tunnused või mitte. Juhul, kui need ilmnevad, tuleb Kross vastutusele võtta, lisas Rask.

?Krossi tegevust uuritakse koos kõigi teiste asjadega,? ütles kaitsepolitsei pressiesindaja kohusetäitja Olari Valtin. ?Eraldi tema suhtes kriminaalasja algatatud pole.?

Hetkel kuum