Maksuamet on tänavu kahandanud 2500 pangaarvet

Peeter Raidla 19. juuni 2001, 00:00

Maksuameti juriidilise osakonna asejuhataja Maret Ambur ütles, et enne maksuvõla inkasseerimist teevad nad tavaliselt ettekirjutuse ka maksumaksjale endale, paludes maksuvõlg tasuda.

?Me saadame ettekirjutuse tähitud kirjaga ning kui maksumaksja sellele postkontorisse järele ei lähe, siis ta ei saa ka seda kätte,? selgitas Ambur maksuameti tööpraktikat. ?Kui meie ettekirjutusele ei reageerita ja maksuvõlga ei kustutata, saadame juba ettekirjutuse pankadele maksuvõla mahaarvamiseks maksumaksja pangaarvelt.?

Ambur lisas, et üheaegselt panka saadetava ettekirjutusega saadetakse maksumaksjale ka teatis ? nüüd juba lihtpostiga ? maksuvõla inkasseerimise kohta tema pangakontolt.

Mingit maksuvõla minimaalset piiri, millest alates maksuamet võla otse pangaarvelt sisse nõuab, pole kehtestatud. ?Ka 10kroonine maksuvõlg tuleb tasuda,? sõnas Ambur.

Tänavu on tehtud pankadele ettekirjutusi maksumaksjatelt võla sissenõudmiseks 2500, neist Tallinna maksumaksjate osas 1500. Enamikus näevad ettekirjutused ette maksuvõla inkasseerimist maksumaksja pangaarvelt, kuid vahel esitatakse ettekirjutusega ka taotlus pangakonto arestimiseks. Üldjuhul järgneb küll arestile ka maksuvõla sissenõudmine.

Kui maksumaksja vaidlustab ettekirjutuse halduskohtus, võetakse keelumärge maksumaksja pangaarvelt maha. Juhul kui ettekirjutuses fikseeritud maksuvõlg on juba sisse nõutud, tagastab maksuamet inkasseeritud summa kuni kohtulahendini.

Vahel kasutab maksuamet ka kohtutäiturite abi maksuvõla sissenõudmiseks, andes neile volitused maksuhalduri nimel tegutsemiseks.

Hansapank Eesti suhtekorraldusjuht Ando Noormets tõdes, et maksuameti ettekirjutuste täitmisel pole neil probleeme olnud, sest maksuamet on üldjuhul maksumaksjaid sellest ka teavitanud.

?Küll on panga klientidel olnud etteheiteid kohtutäiturite esitatud nõuete täitmisele, seda just viimasel ajal, mil täiturid on asunud parkimisnõudeid sisse nõudma,? sõnas Noormets. ?Probleem on selles, et lisaks parkimistrahvile nõutakse sisse ka täituri tasu 250 krooni, kusjuures kohtutäiturid ei ole sellest pangakliente teavitanud.?

Tallinna ja Harjumaa kohtutäitur Andi Raudberg ütles, et täituril on kohustus enne nõude inkassoteatise esitamist pangale saata vastav teatis ka võlgnikule ? algul esmane ja siis korduvkutse täituri juurde. Kui täitur võlgniku aadressi ei tea, avaldab ta kutse Ametlikes Teadaannetes, millega loetakse kutse kättesaanuks. ?Olen kindel, et kõik kohtutäiturid ka nii toimivad,? lausus ta.

___________________________________________

Maksukorralduse seadus

Maksuamet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing