Sirm varjab ja kaunistab

Tiia Mets 04. juuli 2001, 00:00

Sisustuskaubamaja Aatrium ostujuht Tiina Vabaoja märgib, et tootjad pakuvad sirme suhteliselt vähe. ?Sirm on eraldamiseks õhulisem kui umbne sein,? selgitab ta. ?Päris sein võib muutuda lämmatavaks. Sirmi puhul peaks arvestama, et päris sirgena seda kasutada ei saa.? Indoneesia materjalidest punutud sirmid on saadaval näiteks Isku ja Luxori kauplustes, viimasest saab tellida ka värvilisi variante.

OÜ Puiduturg pakub võimalust vaheseina ise kujundada. Müügijuht Rait Lille kinnitab, et firmast saab tellida töötlemata karkassi, mida on võimalik lakkida või peitsida. ?Klient saab valida sirmi suurust ning ise otsustada, mis materjali soovib karkassile kinnitada,? räägib Lille. ?Võimalik on muuta konstruktsiooni nii, et sirm seisab ka sirgena ning lisada sellele rattaid.? Töötlemata männipuidust neljaosalise sirmi karkass mõõtmetega 70 (×4) × 180 cm maksab Puiduturus 1500 krooni.

Esimene teadaolev mitmeosalise sirmi kujutis pärineb 527. aastast. Mõõtmetelt oli neid nii väikeseid lauale asetatavaid kui ka hiigelsuuri.

Sirmiga saab rõhutada detaile, piirata ruumi, suunata liikumist ja varjata juhuslike pilkude eest. Sirm on nooruslik ning selgejooneline kujunduselement.

Üks võimalus töökohta eraldada on teha seda sirmiga, eriti kui ei taheta varjuda kappide taha või kasutada klaasist või europaneelist seinu. Sirm on kergesti paigaldatav ja teisaldatav ning varjab hästi. See on vaheldust pakkuv variant spetsiaalsetele vaheseinasüsteemidele ning selle kasutamisega ei kaota väärtuslikku põrandapinda. Sirmi on kerge kokku klappida ning hiljem mujale üles panna, kusjuures seda saab teha aja- ja rahakuluta.

Sirm võimaldab nn avatud ruumi mõtteliselt ja visuaalselt liigendada või mõne töökoha ajutiselt eraldada. Sirm annab vabaduse ? näiteks lainepapist kurvid saab ise valmistada. See võib olla ka lihtsalt disainiobjekt, millel on ruumis oma kindel roll. Ülejäänud büroopinnast võib eraldada näiteks nõupidamiste ruumi või üksikud töökohad, saab moodustada kohvinurga jmt.

Sirm võib olla ka infokandja, sellele saab paigaldada fotosid või muud infomaterjali. Traditsiooniliste kõrvale on lisandunud uued materjalid ? põnevad sisustuskangad, metalltoru, painutatud puit, lainepapp, perforeeritud plekk ja käsitsi maalitud siid. Sirme valmistatakse ka läbipaistvaid ? klaasist ja lainelisest plastist. Eriti mugavad on ratastel teisaldatavad sirmid. Materjali valikul tuleb lähtuda sellest, millist meeleolu luua tahetakse.

Väga elegantselt mõjuvad puitribadest vaheseinad. Kui sirmile paigaldada vastavad kandurid ja riiulid, saab moodustada lihtsa panipaiga või ajutise nagi. Multifunktsionaalsed on lamineeritud ja painutatud sektsioonidest valmistatud sirmid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:41
Otsi:

Ava täpsem otsing