Ebaühtlane, aga tore

Lauri Jürisoo 06. juuli 2001, 00:00

Mehed (Shandling, Beatty) petavad oma naisi (Hawn, Keaton) pärast veerand sajandit kestnud abielu. Kuidas sellesse suhtuda ja edasi elada?

Järgmisest nädalast meie vaatajateni jõudev tragikomöödia ?Liiderdajad? tõestab taaskord ilmekalt, et Hollywoodi stuudiobossid julgevad filmi eelarvele kulutada pööraseid summasid, kui kaasa teeb staare.

Selline õnnemäng on tihti mõistetav, kuid mitte seekord. Woody Alleni filmid ? intelligentsed, juturohked, soojad ja koomilised inimsuhtekäsitlused mitte päris noorele publikule ? ei naudi enam ammu suurt kassaedu, aga nüüd juleti samasugusele projektile loopida tervelt 90 miljonit dollarit! Tuntud näitlejaid on siin tõesti terve rida, aga ükski neist ei ole (enam mõnda aega) magnetina tõsiselt võetav.

?Liiderdajad? on endisele naistemehele ning kunagisele staarile Warren Beattyle samasugune pesamuna nagu ?Võitlustanner Maa? John Travoltale. Ta võttis selle teostamiseks kokku oma kahanevast turuväärtusest tingitud jõu, ei hoolinud rahast ega ajast. Lõpuks kulus kolm aastat (mõnedel andmetel isegi neli ja pool), mille vältel stsenaariumi korduvalt muudeti, näitlejaid juurde palgati ja isegi kindlate juhisteta tegutseti. Algeelarve jäi küll 50 piiresse, ent seegi tundub uskumatult palju.

Valmis film ei ole õnneks küll vilets, kuid ootuspäraselt ebaühtlane ja enne teatud vanust vaadates lootusetult ebapõnev. Tüüpiline alla-20-aastane vaevalt rohkem kui mõneks hetkeks rõõmu leiab.

Stsenaariumi pidevast töötlemisest tingitud tasemeline ebaühtlus ilmneb, kui võrrelda filmi avatundi ja lõpuni jäävat ca 45 minutit. Esimene pool on rõhutatult aeglane ja vaikne, illustreerides minu arvates edukalt pikast turvalisest elust tekkivat tüdimust, isegi kui seda päris nii ei plaanitud. Edasi saab hoo sisse ootamatult absurdne ja situatsioonihuumorit täis komöödiaosa.

?Liiderdajad? ei küüni sümpaatsete näitlejatööde ning humoorikuse poolest Alleni tööde tasemele, aga vanemad kinoskäijad võivad küll kena meelelahutuse leida.

?Liiderdajad"
alates 13.07.
Town and Country, USA 2001
R: Peter Chelsom. O: Warren Beatty, Diane Keaton, Goldie Hawn, Garry Shandling, Andie MacDowell, Charlton Heston, Josh Hartnett, Jenna Elfman, Nastassja Kinski jt.
Kinos Coca-Cola Plaza (BDG)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing