Nööpnõelasuurune kaamera jälgib kontorisse sisenejaid

Indrek Kald 18. juuli 2001, 00:00

Niinimetatud Pinhole-objektiivi läbimõõt on ainult 0,7 millimeetrit, nii et kaamera olemasolu esmapilgul ei märkagi. See loob võimaluse suletud ukse taga töötaval inimesel otsustada, kas lasta külaline firmasse sisse või mitte. Lisaks pildile edastab süsteem ka dupleks- ehk kahepoolset heli, et osapooled saaksid omavahel kontakteeruda.

Juulis müüki tulnud Vizit 1111V koosneb välisukse juurde paigaldatavast kellanupuga videosilmast ja kontori seinal asuvast must-valge ekraaniga telefonist MC-Visitor. Koreas toodetud telefonil on kaks nuppu ? monitor, mis lülitab kaamera sisse, ja door open, millega saab ust avada. Siiski ei kuulu komplekti ukselukk, nii et siseneda tuleb kas võtmega või lisada süsteemi kood- või puutelukk. Vizit on võimeline juhtima praktiliselt kõiki lukutüüpe. Monitorist saab reguleerida kutsungi hääletugevust.

Komplekt on saadaval erinevate paneelidega. 101V on pinnapealse paigaldusega ja vaatenurgaga 90 kraadi, 102V süvistatud paigaldusega ja vaatenurgaga 90 kraadi. 107V on samuti süvistatud paigaldusega, kuid selle süsteemi uksesilma vaatenurk on 150 kraadi.

Seade võimaldab ukseesise visuaalset kontrolli suvalisel ajahetkel, sest süsteemi kuuluval telefoniaparaadil monitori-nupu vajutamine käivitab kaamera 65 sekundiks.

Vizit 1111V korpus on valmistatud erisulamist, mis teeb paneeli vandaalikindlaks. Paneel on parem panna kohtadesse, kus otsene vihma ja lume kätte sattumise võimalus on väikseim, et ilmastik ei halvendaks videopilti. Kaamera tundlikkus on 0,1 luksi.

Videokaameraga süsteemi paigaldamiseks piisab neljasoonelisest kaablist. Ukse juures asuvast paneelist läheb neli soont monitori ja monitorist kaks soont lukuni. Kahe soonega kaabli korral kaob pilt luku avamise ajaks, kuid kuue soonega kaabel tähendab, et kaamerapilt säilib ka ukse avades.

Paneeli ja monitori kaugus võib 0,3 mm läbimõõduga kaabli puhul olla kuni 20 meetrit, 0,75 mm kaabli puhul 80 meetrit. Monitori ja luku kaugus on sellest väiksem.

Lisaks videokaameraga komplektile on saadaval ka samasugused audiosüsteemid. Süsteemi garantiiaeg kestab aasta. Mudeli Vizit 1111V kõrval on samas seerias saadaval ka kuni 200 kasutajaga minivideokaameraga uksesüsteemid suurtele korterelamutele.

Valisime videovalvesüsteemi, sest varem seal mingit lukusüsteemi ei olnud, samuti soovisime erinevalt tavapärasest fonolukust ka võimalust näha inimesi, kes ootavad ukse taga sissepääsu.

Vizit 1111V on äärmiselt kompaktne ning tugev, kannatades isegi sihilikku lööki telliskiviga.

Oluline kriteerium otsustamiseks oli ka see, et süsteemis kasutatav videokaamera on väga väike ning raskesti märgatav. Siiani pole ükski hambaravi klient veel aru saanud, et me neid enne uksest sisse laskmist näeme, küll teavad videokaamera olemasolust majaelanikud.

Ainsa puudusena võib välja tuua selle, et tugeva kaamera suunas paistva päikesevalguse korral ei näe maja varju jääva inimese nägu eriti hästi, siin aitaks ehk heledamat värvi uks, mis peegeldaks osa valgusest tagasi ukse taga olevale inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing