USA aktsiaturud: Greenspan süstis pessimismi

19. juuli 2001, 10:07

Aktsiate hinnad langesid eile pärast USA Föderalreservi juhi Alan Greenspani oodatust pessimistlikumat kõnet Kongressis.

President lausus, et USA majandus on nüüdseks juba terve aasta kestnud majanduskasvu aeglustumisest toibumas, aga hõisata on veel vara.

Greenspanile sekundeerisid mitmed kompaniid kehvade teise kvartali majandustulemustega. Finantshiid American Express Co <GR#US.AXP> vapustas Wall Streeti uudisega massiivsetest koondamistest ning kulude kokkuhoiust.

Pärast börsipäeva lõppu teatas arvutitootja IBM <GR#US.IBM> oodatust veidi parematest tulemustest, kuid kompanii tegevjuht Louis Gerstner lausus, et nõudluse kahanemine arvutite ja arvutitarvikute järele jätab oma jälje kompanii teise poolaasta tulemustele.

Peamiselt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaqi koondindeks <GR#US.IXIC> langes eile 2,47 protsenti 2016,17 punktini, kusjuures keskpäeval langes see koguni üle kolme protsendi. Dow Jonesi tööstuskeskmise <GR#US.DJI> langus oli mõõdukas - 0,34 protsenti 10 569,83 punktini.

Väikeinvestorid, kes soovivad oma raha paigutada aktsiatesse eelistavad Dow koosseisu kuuluvatesse traditsioonilisemate tegevusalade ettevõtete aktsiatesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing