Estonian Air viivitab lennukipargi uuendamisega

Inge Rumessen 20. juuli 2001, 00:00

Vilniuse?Tallinna regulaarlennult tugeva külgtuulega koju jõudnud Fokkeri rattad puudutasid maandumisrada mõnisada meetrit ettenähtust hiljem. Tosina reisijaga lennuki vasak rattapaar purunes, sest pärast pidurdamise alustamist lennuki pidurid blokeerusid.

Estonian Airi Fokkerite vanempiloot Maido Veebel möönis, et intsident võis olla kaudselt tingitud süsteemi vanadusest.

Juba paar aastat on Estonian Air plaaninud kahe ettevõttele kuuluva Fokkeri välja vahetamist, kuid senini pole juhtkond otsusele jõudnud, milline reaktiivlennuki mudel valida. Veebeli sõnul on järgmiseks aastaks Fokkerid likvideeritud, ümberõppe alustamine on kavas juba lähiajal.

Estonian Airi president Jorn Eriksen ütles, et hetkel ei ole tal Fokkerite väljavahetamise kohta midagi rääkida, sest juhtkond pole lõplikku otsust ühe või teise lennuki kasuks langetanud. Ettevõtte nõukogu liige Ülle Mathiesen ei osanud selles osas samuti kommentaare jagada.

1996. aastal Taani lennukompaniilt Maersk Air liisitud kaks Fokker 50 tüüpi lennukit on kaheksa aastat vanad. Vanempiloodi hinnangul on see keskmine iga lennuki jaoks.

Selgitades teisipäevaõhtust intsidenti rääkis Veebel, et lennuki piloodid tegid väga head tööd ning lennuk ei vibanud vasakule ja paremale, nagu ma tänasest lehest lugesin. ?Pärast peatumist teavitas kapten 12 lennukis viibinud reisijat, et ratta purunemise tõttu viib terminaali neid buss, mingit segadust polnud.?

Esonian Airi Fokkerid on ka varem olnud õnnetusele väga lähedal.

Selle aasta jaanuaris Tallinna lennuväljalt lahkunud Tallinna?Stockholmi reisilennukil Fokker 50 avastas kapten 20 minutit pärast õhku tõusmist anduri järgi, et parempoolses voolugeneraatoris on rike. Kapten otsustas lennuki ülevaatuseks Tallinna tagasi pöörduda. Pardal viibis 20 reisijat.

Praegu kurseerivad kaks Estonian Airi Fokkerit Riia, Vilniuse, Moskva, Stockholmi, Kopenhaageni ning Hamburgi liinil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing