Väikseim projektor mahub ka sülearvuti kotti

Kaupo Reisenbuk 20. juuli 2001, 00:00

Data-videoprojektor on saamas igapäevaseks töövahendiks, mida on soovitatav alati endaga kaasas kanda, et mitte sõltuda võõra keskkonna iseärasustest. Kuna peale projektori tuleb tavaliselt kaasas kanda ka sülearvutit ja mappi esitlusmaterjaliga, siis on väga oluline projektori kaal ja seda eriti naiste jaoks.

Kuni 2,5 kg kaaluvaid projektoreid on müügil mitmeid, kuid hiljuti müügile jõudnud 1,3kilone Philips UGO peaks projektorite kasutajate ringi oluliselt laiendama.

Philips UGO võimaldab näidata kolme signaali korraga, tal on üks arvutisisend ja kaks videosisendit (niinimetatud komposiit- ja s-videosisend), kusjuures mõlemat videosisendit saab kasutada korraga. UGO-l on sisseehitatud videoadapter, mis on kerge projektori puhul väga oluline, sest tihti tuleb väikestele projektoritele külge monteerida veel raske multimeedia adapter ja siis pole projektori enda kergusest enam kasu.

Philips UGO lainurkoptika võimaldab lähedalt projekteerida üsna suurt pilti, näiteks kahe meetri pealt on võimalik näidata 1,52 meetrise läbimõõduga pilti. Projektori valgusvooks on 800 ANSI luumenit ja kontrastsus 800:1 on suurim maailmas.

UGO põhineb nn DLP-süsteemil, mis kasutab pildi moodustamiseks ülikiirelt keerlevat värviketast ja mikropeegleid, projitseerides ekraanile punaseid, siniseid ja rohelisi kujutisi, jättes samas inimsilmale mulje täiuslikust pildist.

Kuna süsteem on suhteliselt kinnine, siis puudub DLP-tüüpi projektoritel filter, mistõttu jääb ära iganädalane tülikas filtri puhastamine. Tolmu eest kaitseb Philipsi aparaati värviketta pidev pöörlemine. Kindlasti tuleb aga masin vähemalt korra aastas viia spetsialistide kätte hoolduspuhastusse, et hoida teda töökorras. Samas võivad DLP-süsteemiga projektorid tänu pöörlevale värvikettale olla veidi mürarikkamad.

Enamik väikestest projektoritest on resolutsiooniga XGA (paneeli tihedus on 1024×768 punkti) ning maksavad ca 89 000 krooni.

Philips UGO on lisaks XGA-le olemas ka resolutsiooniga SVGA (paneeli tihedus on 800×600 punkti) ja see mudel maksab 58 000 krooni. Statistika järgi ostetakse 70 protsenti projektoritest Eestis resolutsiooniga SVGA.

Odavama UGO pilt pole küll niivõrd tihe kui XGA-l, kuid kõik teised parameetrid on samad. Tavaliselt tahetakse presentatsioonil näidata suurt pilti suures kirjas ja selleks sobib hästi SVGA-tüüpi projektor.

Projektor on konsultatsioonifirmas minu igapäevane töövahend. Varem rentisime projektoreid Datelist ning Kaubandus-Tööstuskojast, hiljuti ostsime aga uue Philips UGO. Valiku peamiseks argumendiks sai aparaadi väiksus (eelnevad töövahendid olid UGOst kolm korda suuremad), seda annab hästi mahutada nii käekotti kui ka sülearvuti kotti. Oluline on pildi kvaliteet, et see oleks ühtlaselt hea nii väikeses kui suures ruumis.

Mulle meeldib ka UGO standardvarustusse kuuluv hiir, mis teeb projektori kasutamise mugavamaks. Väikeses ruumis kaua töötades võib hakata segama projektori ventilaatori hääl.

Peamiselt näitan projektoriga koolitusmaterjale, kuid kasutame seda ka firma infovahetuses, sest projektoriga on mugav kogu infot kõigile osalistele näidata ning arvutist saab teha muudatusi ja täiendusi. Olen vaadanud läbi projektori ka videot, kogemus on võrreldav kodukinoga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing