Palts peab barokkaeda liigseks luksuseks

24. juuli 2001, 09:10

Kadrioru pargi barokkaia taastamiseks kuluv 60 miljonit krooni on Tallinna linnapea Tõnis Paltsi hinnangul linnale liigne luksus ning vajaminevat summat tema avalikustatud projekti põhjal ei eraldaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Rahakoti põhi pole lõputu. Hetkel ei ole me nii rikkad, et luua üks pärl,? põhjendas Palts. ?Seni, kuni inimesed otsivad prügikastidest toitu ja lapsed elavad tänaval, ei saa me taolist luksust endale Tallinnas lubada.?

Linnapea sõnul määrab poole tema seisukohast see, et tuleb väga hoolikalt kaaluda, kas linnarahvas tahab vanad puud uute vastu välja vahetada. ?Vanadel puudel on omaette väärtus ning kas selle hävitamine on väärt müstilist sõna barokk?? küsis Palts.

Meer toetas Kadrioru ülemise pargi korrastamist, mille tarbeks on linn juba viis miljoni krooni eraldanud. ?Võiksime teha ka selle teise pargigi nii korda, et inimestel oleks seal lihtsalt hea kasvõi paljajalu käia,? märkis Palts. ?Kui Peeter I jättis oma esinduspargi korrastamise raha puudusel pooleli, siis ma ei leia, et väike Eesti suudaks seda ette võtta.?

Kadrioru pargi direktori Ain Järve sõnul ei otsustata pargi ehituses enne kahte aastat veel midagi. ?Meie teeme aastate kaupa süsteemselt tööd, hoolimata eri linnapeade suhtumisest parki,? ütles Järve. ?Kahe aastaga peab saama selgeks, mida täpselt alumises pargis teha. Ja kuna vahepeal on uued valimised, siis tänane linnapea ei pruugi üldse muretseda, kust seda raha võtta.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing