Täpsustus lõivudest

25. juuli 2001, 00:00

Lugesin 23.07 ÄPs Marge Püvi artiklit ?Korteri või maja müümine läheb maksma tuhandeid kroone? ja sellele lisatud Martin Hubergi kommentaari ning soovin teha täpsustuse.

Artiklist ja selle kõrval trükitud inforuudust jääb mulje, nagu tuleks notariaalse tehingu sõlmimiseks vajaliku hooneregistri õiendi eest tasuda hooneregistrile 500 kr, riigilõivuna panga kaudu aga 100 kr.

Tegelikult on mõlema summa puhul tegemist riigilõivuga ja need tuleb eelnevalt panga kaudu tasuda maksuameti vastavale kontole, kasutades õigeid viitenumbreid (infot numbrite kohta saab pangast ja maksuameti kohalikest asutustest, seda ka telefonitsi). Erinevus on selles, et 500 kr on riigilõiv, mis tuleb tasuda notariaalse tehingu sõlmimiseks vajaliku õiendi väljastamise eest, ning 100 kr on riigilõiv, mis tuleb tasuda hooneregistri kande muutmise eest.

Enne 01.01.2001 a ei olnud hooneregistri toimingud riigilõivuga maksustatavad ja tehinguks vajaliku õiendi saamisel tasuti teenustasu (siis 50 kr) hooneregistris. Seda enam on pärast toimunud muudatust oluline täpselt ja selgelt väljenduda, et tehingu tegijaid mitte asjatult jooksutada.Muus osas, sh maksukohustuse tekkimise juhtude väljatoomisel, väga hea ja kasulik artikkel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing