Firmajuhid kahtlevad valitsuse tööhõiveprogrammis

26. juuli 2001, 09:47

Valitsus kiitis üleeile heaks järgmise aasta tööhõive tegevuskava, mille peamiseks eesmärgiks on noorte kindlustamine tööga ja ettevõtluse soodustamine. Võrumaa ettevõtjad on valitsuse plaani suhtes skeptilised, kirjutab Võrumaa Teataja.

Valitsuse tööhõiveprogramm nõuab tuleval aastal riigieelarvest 300 miljonit krooni, selle täismahus rakendamine maksab rohkem kui pool miljardit krooni. Lisaks riigieelarve vahenditele loodab valitsus raha leida Euroopa Liidu erinevatest abiprogrammidest, kulutada selleks erastamisest saadud raha ning abi saada ka kahepoolsetest lepingutest välisriikidega.

ASi Toftan saetööstuse juhataja Tiit Kolk usub, et valitsuse toetus oleks vajalik ettevõtluse alustamisel.

Mis puutub noorte tööhõivesse, siis pole Toftan väga huvitatud nn riskigruppi kuuluvate noorte palkamisest, kuna Kolgi sõnul on parem, kui noor ennast harib, mitte ei tööta. Küll aga pakub Toftan hooajalist tööd õpilastele suvevaheajaks.

Valitsuse plaanidesse on vähe usku ka Wõro Kommerts ASi juhatuse esimehel Aigar Pindmaal. Tema sõnul ei loo ükski programm uusi töökohti kui ei teki uusi ettevõtteid.

Kuigi valitsuse vastuvõetud tööhõive tegevuskava näeb ette ka ettevõtlusega alustamise soodustamist, ei usu Pindmaa ka sellesse plaani. ?Need on mingil määral populistlikud laused.? Ettevõtlusega alustamiseks on Pindmaa sõnul eelkõige vaja inimesi, kellel oleks piisavalt ausust, suundumust, head tahet ning suur riskivalmidus.

Pindmaa leiab, et Võrumaal ja üldse Eestis ei ole probleemiks mitte tööpuudus, vaid töötegijate puudus. Napib inimesi, kes tahaksid ja oleksid nõus tööd tegema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing