Vaata Maailma arvutid lähevad kinnisvaraostjatele ja õpetajatele

ÄP Online 01. august 2001, 00:00

Vaata Maailma sihtasutuse juht Alar Ehandi ütles eile, et koostöös Hansa Liisingu ning IT-firmadega MicroLink ja Baltic Computer Systemis läbiviidud ühise õpetajatele suunatud sooduskampaania raames müüdi 180 arvutit.

?Hansa Liisingu ja Hiiumaa omavalitsuste koostöös müüdi Hiiumaa omavalitsuste töötajatele 40 arvutit, mis on nii väikese maakonna kohta väga hea tulemus,? ütles Ehandi. ?Hansapanga ja Hansa Liisingu kinnisvaraklientidele müüdi soodustingimustega üle 350 arvuti.?

Ehandi lisas, et praegu on töös läbirääkimised veel paari omavalitsusega, kuid seni on vara sellest täpsemalt rääkida.

Seni on Vaata Maailma raames pakutud soodsama protsendiga arvutite liisimist vaid projektis osalevate firmade töötajatele ? Hansapanga, Ühispanga ja Eesti Telefoni töötajaid said võimaluse liisida arvuti 8 protsendi suuruse intressiga. Kampaania raames pakuti liisimiseks Vaata Maailma partnerite MicroLinki ja IBMi arvuteid.

Vaata Maailma raames on Hansapank praeguseks andnud ära üle 160 arvuti, rääkis Ehandi.

?Eesti Telefon on püsti panemas kolm arvutiga avalikku internetipunkti Merimetsa haiglasse,? lisas ta.

Praegu on käimas konkurss avalike internetipunktide loomiseks, Vaata Maailma sihtasutusel on kavas välja anda kuni 450 arvutit.

?Laekunud on juba kümmekond taotlust, iga päev tuleb paar avaldust sisse, mis on suvehooaja kohta päris hea,? rääkis Ehandi. ? Telefoni teel huvilisi ja täpsustajaid on väga palju olnud. Esimesed otsused tahame teha nädala jooksul.?

Vaata Maailma sihtasutus pakub omalt poolt loodavatele avalikele internetipunktidele (AIP) arvuteid, püsiühenduse loomise kulude osalist või täielikku katmist olenevalt asukoha võimalustest ning AIPide käivitamiseks ja tutvustamiseks reklaami- ja koolitusrahade eraldamist.

Märtsi alguses käima läinud Vaata Maailma projekti eesmärk on jõuda internetikasutamise poolest Soomele järele.

Kolme aasta jooksul lubas Hansapank investeerida projekti 100 miljonit krooni, Ühispank, EMT ja Eesti Telefon 30 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing