Eesti Põlevkivi, tööturuamet ja ametiühingud sõlmisid kokkuleppe

Inno Tähismaa 02. august 2001, 14:08

AS Eesti Põlevkivi, tööturuameti ja Eesti Põlevkivitootjate Ametiühingute Liidu esindajad kirjutasid täna alla kolmepoolsele lepingule põlevkiviettevõtte tütarettevõtete reorganiseerimise käigus vabaneva tööjõu kutsenõustamise ja ümberõppe kohta, teatas ettevõtte esindaja.

Ühisdokumendile kirjutasid alla ametiühinguliidu esimees Maido Agur, tööturuameti peadirektor Mati Ilisson ja Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Mati Jostov.

Agur avaldas arvamust, et hetkeolukord pole ettevõtte töötajatele võõras. ?Kui 70ndatel suutsid kaevurid käsitootmiselt ümber õppida masinatega ringi käima, oskavad nad ka praegu uue ameti selgeks õppida,? rääkis ta.

Sõlmitud kokkulepe sätestab osapoolte kohustused tütarettevõtetest vabaneva tööjõu kutsenõustamise ja ümberõppe osas ning tagab värske tööjõu kiire sulandumise tööturule.

Lepingu kohaselt tagab AS Eesti Põlevkivi ümberõppe kulude tasumise, aitab tööhõiveametil läbi viia oma töötajate ankeetküsitluse ning võimaldab kutsenõustamise läbiviimiseks kasutada oma ruume.

Tööturuamet tagab omalt poolt kõigile Eesti Põlevkivist vabanevatele töötajatele kutsenõustamise ja ümberõppe.

Eesti Põlevkivitootjate Ametiühingute Liit teeb mõlema osapoolega koostööd vabanevate inimeste kaasamiseks programmi ning aitab lahendada võimalikud vaidlused, mis võivad tekkida kutsenõustamise või ümberõppe käigus.

AS Eesti Põlevkivi juhatuse esimehe Mati Jostovi sõnul oleks ettevõttel raske üksi oma vabanevate töötajate ümberkoolitamisega toime tulla ning avaldas heameelt, et kolm lepingule alla kirjutanud osapoolt ülesanded omavahel ära jagasid. ?See kokkulepe annab garantii, et Kohtla ja Ahtme kaevandustest vabanev tööjõud ei pea tingimata Virumaalt lahkuma,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing