Viljandi bussijaama ehitus läheb käima

02. august 2001, 09:38

Eeloleval esmaspäeval alustab osaühing Levi Ehitus aktsiaseltsi Viljandi Centrum tellimusel uue bussijaamahoone ehitamist, kirjutab Sakala.

'Kõigepealt lammutavad ehitajad vana maja ja siis hakkavad uut ehitama,' ütles mullu hoonestusõiguse konkursi võitnud Viljandi Centrumi juhatuse liige Tiit Maisa.

Centrumi omanikud tahavad uue bussijaama avada tänavu 1. detsembril. Tööde ajaks koondub kogu sõitjate teenindamine jaamaesisele platsile.

'Piki Tallinna tänavat tulevad platsile varjualune, bussipiletite müügi kiosk ja ajalehekiosk ning ka Vismeti toitluskoht nihutatakse senisest kohast platsile,' selgitas Maisa. Tema sõnul jäävad taksod endiselt platsile ning inimesed saavad bussi peale endistest kohtadest. 'Ruumi teeme parkla arvelt.'

Tiit Maisa sõnul läheb 2000 ruutmeetri suuruse kahekorruselise hoone ehitamine ja 140kohalise parkla rajamine kokku maksma umbes 15 miljonit krooni.

Uude bussijaama on kavandatud audiovisuaalne infosüsteem, 70 kohaga ootesaal, pakihoid, tualetid, toitlustuskohad, keemiline puhastus, jalatsite parandus, kellassepa- ja juuksuritöökoda, apteek, raha- ja makseautomaadid ning telefoniautomaadid. Kõikidele pindadele on rentnikud juba olemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing