Turud nakatusid optimismipisikust

Peeter Koppel 03. august 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudele saabus eilne päev, nagu ka üleeilne, optimistlikult.

Kui üleeile rõõmustasid turuosalised investeerimispanga Merrill Lynch pooljuhisektori suhtes optimistlikumaks muutunud avalduste üle, siis eile andis turule optimistliku signaali maailma suurima mikrokiipide tootja Inteli president Craig Barrett isiklikult.

Barrett teatas Malaisias kõneledes, et arvutitööstuse halvemad ajad on selja taha jäänud. Samas ta siiski hoiatas, et tulevik sõltub siiski sellest, millises suunas maailma majandus edasi areneb. Inteli presidendi sõnavõtt käivitas pooljuhisektoris tõusulaine.

Teine positiivne uudis tuli tööjõuturu vallast. Nimelt näitas tööjõuturg stabiliseerumise märke, mille tõestuseks oli see, et uute töötuskompensatsiooni taotlejate arv vähenes eelmisel nädalal üle-eelmise nädala 369 000-lt 346 000-le.

Helsingi börsil jätkus eile eelmisel nädalal alguse saanud optimismilaine.

Maaklerite hinnangul on turu meelestatus põhimõtteliselt muutunud ning tõusulainel võidakse surfata kuni ajani, mil ettevõtted hakkavad taas turuosaliste eufooriat kasumihoiatustega jahutama. Kasumihoiatuste perioodini aga on veel umbes kuu aega.

Nokia viimaste päevade jõulist tõusu põhjendavad maaklerid teise kvartali tulemuste eel liiale läinud müügiga ning sellega, et vaatamata mõningasele tuleviku suhtes väljendatud ettevaatlikkusele nägid Nokia poolaastatulemused rivaalide omadega võrreldes päris head välja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing