Ülo Toomsalu • 7. august 2001 kell 8:02

Piimatootjad nõuavad piimavarujalt kohtu kaudu aru

Talunikud ja osaühingud käivad kohut neile miljoneid kroone võlgneva piimavarumisettevõttega OÜ Dubloon, ajutise pankrotihalduri hinnangul on raha kättesaamise lootus väike, kirjutab Pärnu Postimees.

Dublooni pankrotiprotsessi algatas Pärnu maakohus märtsikuus OÜ Weissi ja füüsilisest isikust ettevõtja Riho Orulepa taotluste alusel. Peale nende on ettevõte võlgu veerandsajale üksusele, mille hulgas on nii äriühinguid kui ka talunikke, neist enamik on võlanõudeks piimaringide kaupa koondunud.

Võlausaldajate seas on Tali, Kanaküla, Soometsa, Tõstamaa, Audru piimaringi talupidajaid.

Dublooni koguvõlgnevus äripartneritele on 4,5 miljonit krooni.

Ajutise pankrotihalduri vandeadvokaat Raivo Perti sõnade järgi põhjustas Dublooni maksejõuetuse ASi Eesti Taluvõi pankrot, millele Dubloon varutud piima müüs. Eesti Taluvõilt on Dubloonil saamata 2,4 miljonit krooni.

Maksejõuetust süvendas Pärnu-Jaagupi meierei ostmine ja remontimine, mis võttis piimavahendusfirmalt käiberaha.

Kuigi Dubloonil on pankrotis Eesti Taluvõilt saada märkimisväärne summa, ei ole selle laekumine võimalik eesõigusnõuete tõttu, nentis Pert.

Perti sõnade järgi puudub Dubloonil endal igasugune vara ja käiberaha, mistõttu saab pankrotti menetleda ja välja kuulutada vaid siis, kui võlausaldajad vajaliku 30 000 - 50 000 krooni omast taskust maksavad. Ent ka sel juhul on pankrotiprotsessist võidetav raha napp.

OÜ Weissi juhataja Kalmer Metsaoru ütles, et ta ei esitanud Dublooni vastu hagi mitte niivõrd Weissi, kuivõrd nende talupidajate pärast, kellel nahk üle kõrvade tõmmati.

?Kui oli näha, et äri enam ei lähe, olnuks õige seda meile öelda, mitte raha kõrvale vusserdama hakata,? märkis Metsaoru.

Hetkel kuum