Rahandusministeerium surus riigi kinnisvarafirma ette oma mehed

09. august 2001, 09:01

ASi Riigi Kinnisvara nõukogu kinnitas miljardite kroonide eest riigi kinnisvara kontrolliva aktsiaseltsi liidriteks Enn Teimanni, Heino Viigi ning juba varem Taivo Kendla, kõik nad on olnud või on seotud rahandusministeeriumi ning minister Siim Kallasega, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ilmselt saab juhatuse esimeheks Enn Teimann,? ütles rahandusministeeriumi nõunik ja Riigi Kinnisvara nõukogu liige Märt Vooglaid eile enne lõppotsust. Ettevõtte juhatuse liikmetega sõlmitakse töölepingud järgmisel nädalal.

Valituks osutunud Enn Teimann on viimaseid päevi rahandusministeeriumi asekantsler, seni töötas ministeeriumi haldusosakonna juhina Taivo Kendla.

Daiwa laenuskandaali puhkedes Hoipanga juhatuse liikme staatusest loobunud Heino Viik on 1999. aastal osalenud rahandusminister Siim Kallase kutsel riigikassa investeerimisreeglite väljatöötamises.

?Ministeeriumi komisjon tegi eelvaliku, kaaluti seitset kandidaati. Nõukogule kinnitamiseks esitati kaks,? rääkis Kendla.

Komisjoni kuulusid ministeeriumi esindajad, komisjoni esimees oli Teimanniga koos Eesti Pangas töötanud praegune kantsler Aare Järvan.

?Teimanni ja Viigi kõrval olid teised omadustelt lihtsalt nõrgemad,? kinnitas Kendla. ?Olen kindel, et aeg oli piisav õige ja põhjaliku valiku tegemiseks.?

Konkursil samuti konkureerinud FKSMi kinnisvaraarenduse juhi Hannes Kuhlbachi sõnul korraldati konkurss jälgede segamiseks ja on lõppkokkuvõttes nonsenss.

Tema ütlusel ei ole 56 kandidaadi seast võimalik teha nii olulisele kohale valikut lühikese ajaga. Rahandusministeerium kuulutas konkursi Riigi Kinnisvara ASi juhatuse liikmete leidmiseks välja juuli keskel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing