Viisnurk tahab konkurente üles osta

Peep Sooman 10. august 2001, 00:00

ASi Viisnurk nõukogu liige, firma suurima aktsionäri Baltic Republics Fundi direktor Joakim Helenius ütles TVMK ostuplaani kohta, et kõik on võimalik. ?Ma ütlen nii palju, et käivad mitmed läbirääkimised,? sõnas ta. ?Ma ei saa praegu öelda midagi täpset, sest see võib kahjustada läbirääkimiste kulgu,? lisas Helenius. Tema sõnul käivad peale Eesti tootjate läbirääkimised ka Leedu puidutööstuste ostmiseks.

TVMK suuromaniku, Nordika Varahalduse ASi nõukogu liige Peter Sedin kinnitas, et neile on tehtud ettepanek TVMK ostu kohta. ?Kokkuleppe kohaselt ei saa mina ega keegi teine meie poolt läbirääkimiste käiku kommenteerida,? ütles Sedin. ?Ma ei saa öelda, kellega läbirääkimised käivad.? TVMK toodangust moodustavad mööbel ja mööblidetailid 63 protsenti, vineer 35 protsenti ja peeglid 2 protsenti.

Viisnurga juhatuse esimees Meelis Kukk ütles, et ta ei saa börsiettevõtte juhina täpsustada, millise puidutööstusettevõtte üle läbirääkimised käivad ning kui kaugele läbirääkimised jõudnud on. ?Saeveskitega me igal juhul pole tegelenud,? sõnas Kukk. ?Tegu on puitu vääristava ettevõttega, milliseid Balti piirkonnas pole palju.? Kuke sõnul on emissiooni eesmärk üle võtta ettevõtteid puidutöötlemissektoris ning laiendada oma põhitegevust. ?Meie eesmärk on saada Balti riikide parimaks ettevõtteks oma sektoris,? rääkis Kukk.

?Tõeline väljakutse on meile lähema kahe-kolme aasta jooksul, sest teised mööblitootjad juba laienevad, näiteks Saksa mööblitööstused ostavad üles Poola mööblitootjaid,? lisas Helenius. ?Viie-kuue aasta pärast võib Viisnurga grupi käive olla juba 200 miljonit eurot (üle 3 miljardi krooni ? toim.), kui on piisavalt kapitali laienemiseks ja potentsiaalseid ülevõetavaid ettevõtteid. Kümne aasta pärast võib 90 protsenti Viisnurgast moodustada mööblitootmine,? rääkis Helenius.

AS Viisnurk emiteerib 850 000 lihtaktsiat hinnaga 44 krooni. Pärast emissiooni on Viisnurga aktsiakapitali suurus ligi 53,5 miljonit krooni. 16. augusti kell 8.00 seisuga ASi Viisnurk aktsionäridel on märkimiseesostuõigus, märkimisel võivad osaleda ka inimesed, kes pole Viisnurga aktsionärid. Alates 21. augustist kuni 5. septembrini on märkimiseesõigused vabalt kaubeldavad Tallinna väärtpaberibörsil. Emissiooni ülemärkimisel jaotatakse aktsiad kõigepealt 11. septembri kell 8.00 seisuga märkimiseesõigust omanud ja märkimises osalenud investorite vahel ning seejärel proportsionaalselt teiste investorite vahel.

Viisnurga suuraktsionärile, BRF Eesti Holding OÜ-le (Baltic Republics Fundi tütarfirma) kuulub 59,5% aktsiatest. Merita Panga klientide omanduses oli eelmise aasta lõpu seisuga 9,9% aktsiatest. Kokku on Viisnurgal üle 300 aktsionäri.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing