Börsiülevaade: eilne optimism börsidel täna taas murdumas

15. august 2001, 09:56

Kuigi eile hingasid Euroopa börsid kergendatult ja liikusid pärast pikka langust kiires taktis ülespoole, tõotab täna tulla taas stabiilne või kergelt negatiivne börsipäev. Suurt optimismi ja aktsiate ülesrühkimist ei ole seetõttu ka Tallinnas ette näha.

Maaklerid toovad Euroopa turgude tõusu katkemise põhjuseks USA börside eilse passiivsuse ja stabiilse kauplemise ning tänase pühade meeleolu osadel Euroopa aktsiaturgudel.

Tugevad positiivsed meeleolud Euroopa telekomisektoris hoidsid eile üleval Tallinna börsil noteeritud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiat kui ka temaga kauplemise aktiivsust.

Seitse viimast kauplemispäeva üha uute rekordmadalate tasemeteni vajunud Eesti Telekomi aktsia pöördus eile tõusule ja lõpetas suurt aktiivsust iseloomustava 88 tehingu käigus 56,50 kroonil ehk 2,3% kõrgemal kui esmaspäeval.

Kahe tavapärase käibeliidri kõrval figureerisid eile aga ka muud tegijad.

Muidu vaikselt börsil tiksunud Rakvere Lihakombinaadi <GR#EE.RLK> aktsiatega tehti eile üks 440 000 aktsia suurune plokktehing, mis võrdub 1,17%ga ettevõte aktsiakapitalist.

Arvestades seda, et ettevõte kuulub 95,7% ulatuses Soome HK Ruokatalole võib oletada, et ka eilse tehingu ostupoolel figureeris antud ettevõte. Liiatigi on Roukatalo juba kaua aega jõuliselt väljendanud soovi Rakvere täielikult enda kätte saada ja see börsilt ära viia.

Suurem ostuhuvi tabas eile ka erastamisväärtpaberit<GR#EE.EVP>, mis kerkis väga tugeva 4,3 mln kroonise käibe taustal 1,7%, tõustes 59 sendini.

Veidi pärast turu sulgemist avaldatud kommitootja Kalev <GR#EE.KALEV> poolaasta majandustulemused võivad täna riskialtimaid investoreid panna ettevõtte aktsiaga kauplema. Kuigi ettevõtte kasum võrreldes eelneva perioodiga kahekordistus, teeb veidi muret ka see, et ettevõttel pole senini tugevat strateegilist omanikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing