Haigekassa eelarve võib kasvada 500 miljoni krooni võrra

16. august 2001, 08:19

Haigekassa järgmise aasta tulud võivad rahandusministeeriumi prognoositava töötasude kasvu arvelt tõusta kuni 500 miljonit krooni, mida haigekassa soovib jagada kolmele alale, kirjutab Eesti Päevaleht.

<pilt#EikiNestor.jpg#Sotsiaalminister Eiki Nestor#150#188#0> Haigekassa juhatuse esimees Maris Jesse ütles, et võimalikust eelarve kasvust kulub pool raviteenuste ostmiseks ning teine pool ravimite kompensatsiooniks ja ajutise töövõimetuse hüvitisteks.

Sotsiaalminister Eiki Nestori sõnul sõltub raha kasutamine sellest, kas riigikogu võtab veel tänavu vastu uue ravikindlustusseaduse. ?Igal juhul on soov kasutada suurenenud eelarvet raviteenuste ostmiseks,? ütles ta.

Arstide Liidu president Andres Lehtmetsa sõnul on arstide huvi, et võimalikku eelarve tõusu võiks kasutada tervishoiuteenuste hindade korrigeerimiseks. ?Praegu pole hinnakirja arvestamisel ühtset metoodikat ja hinnad on kujunenud eri ajaperioodidel,? ütles ta. Näiteks on praegu haiglapäev hinnakirjas odavam kui selle tegelik hind.

Homme palgaläbirääkimisi alustava Eesti keskastme tervishoiutöötajate kutseliidu hinnangul on haigekassa eelarve tõus piisav selleks, et korrigeerida meditsiinitöötajate palku. ?On rõõmustav näha, et haigekassa eelarve tõenäoliselt tõuseb, seega on haiglatel rahaline kate palga tõstmiseks,? ütles kutseliidu president Inna Rahendi.

Lõplikult selgub haigekassa järgmise aasta eelarve maht pärast riigieelarve vastuvõtmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing