Pärnumaal ootab ülestöötamist 300 hektarit tormist kahjustatud riigimetsa

16. august 2001, 09:13

Pärnumaal kahjustasid juulitormid vähem või rohkem peaaegu kolmesadat hektarit riigimetsa, mille ülestöötamine võtab aega aasta lõpuni, kirjutab Pärnu Postimees.

Tormi põhjustatud rahalise kahju suurust on esialgu vara hinnata, sest see sõltub, millise hinnaga õnnestub tuulemurd üles töötada ja maha müüa.

Kiirkorras ülestöötamist vajavat metsa on väga ligikaudse hinnangu järgi kuni 20 000 tihumeetrit, mille väärtus võib küündida 5-6 miljoni kroonini. Et enamik tormituulte räsitud metsast oli raieküps, siis teoreetiliselt võiks nimetatud summa metsa müügist kätte saada.

Tegelikke asjaolusid arvestades on see siiski võimatu. Riigimetsa majandamise keskuse edela regiooni peametsaülema Jüri Tambeti andmeil maksab ühe tihumeetri metsa ülestöötamine tavatingimustes 40-50 krooni.

Tuulest kahjustatud metsa puhul on aga metsa mahavõtmine keerukam ja aeganõudvam ning sama töö läheb keskmiselt 10-15 krooni kallimaks.

Arvestades maa-ala suurust, kus tuul metsa kahjustas, võivad riigimetsa majandamise keskuse ülestöötamiskulud suureneda umbes miljoni krooni võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing