Demjanovi restoran hädas renditingimustega

Inno Tähismaa 17. august 2001, 16:32

Varem Tallinna linnaga soodsat rendilepingut nautinud eliitrestoranide omanik Dimitri Demjanov on sattunud oma vanalinnas asuva Egoisti restoraniga hätta, kuna hoone uus eraomanik kergitas kaks korda renditasu ja muutis lepingut.

AS Demjanov juhatuse esimees Dimitri Demjanov ütles, et Egoisti puhul kerkis kuurent 25 000 kroonilt 50 000 kroonile. See tähendab ruutmeetri hinna kerkimist seniselt 39 kroonilt 90 kroonini.

Egoisti hoone uut omanikku, kinnisvarafirma AS EMF Invest nõukogu esimeest Margus Finki esindav abikaasa Eve Fink ütles, et uus üür vastab vanalinna tingimustele.

Egoisti puhul katkes varasem 20 aastaks sõlmitud leping seetõttu, et linn müüs hoone maha ja selle rentniku OÜ Olevimäe Kinnisvara allrendilepingud katkesid. Demjanovi firma oli üks allrentnikest.

Demjanov ütles, et tema teise restorani Gloria rendileping on vettpidavam, kuna seal rendib tema firma hooneid linna käest otse. Demjanov ütles, et maksab Gloria eest linnale 50 000 krooni kuus renti. Hinda ruutmeetri kohta ei osanud ta öelda, aga kinnitamata andmetel ulatub see 2 kroonini ruutmeetri eest. Soodne leping on Demjanovil veel üle 10 aasta. ?Sellest piisab,? kommenteeris Demjanov.

Demjanov ütles, et tõenäoliselt tuleb tal Egoist kinni panna, kui selgub, et asi tulu ei too. ?Tahtsin ehitada gastronoomilise institutsiooni,? kommenteeris ta oma ideid. Nüüd peab sellest loobuma. ?Sellistel tingimustel ei saa traditsioonidega restorani luua,? lisas ta.

Eve Fink ütles, et ei saa aru, miks Demjanov hädaldab. 'Olen temaga n+1 korda kohtunud, teinud mitmeid ettepanekuid. Asi on seisus, et tal on kõik teed lahti.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing