Tarand toetaks Tulvistet

17. august 2001, 08:11

Mõõdukate presidendikandidaat Andres Tarand toetaks uue presidendina Isamaaliidu kandidaati Peeter Tulvistet, kui Mõõdukad ei saa Tarandi toetuseks hääli kokku, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Presidendil peab olema tugev eetiline taust. Minu meelest on selline kandidaat Tulviste,? ütles Tarand intervjuus Soome ajalehele Turun Sanomat.

Tarandi sõnul peavad riigikogus 17 häält omavad Mõõdukad otsustama, kas toetada presidendikandidaadina Tulvistet või Reformierakonna kandidaati Toomas Savi, sest enda presidendiks valimist ta eriti ei usu. Tarand lisas, et tal on lootust riigipeaks saada vaid kompromisskandidaadina.

Tarand kinnitas eile, et tegu on tema isikliku seisukohaga.

Mõõdukate meediajuht Olari Koppel kinnitas samuti, et Tarand ütles välja vaid isikliku arvamuse, mida erakonnas pole arutatud. Mõõdukad teatasid nädala eest, et seavad riigikogus üles Tarandi, jättes täpsustamata, kellelt tulevad selleks vajalikud neli lisahäält.

Isamaaliidu peasekretär Andres Ammas pidas Tarandi poolehoidu Tulvistele loogiliseks. ?Suures plaanis on Isamaaliidu ja Mõõdukate arusaamad maailma asjadest sarnased. Ka puhtemotsionaalselt on need erakonnad teineteisele lähedasemad kui seda arvatakse,? sõnas Ammas.

Reformierakonna aseesimehe Meelis Atoneni sõnul selgub ilmselt Mõõdukate poolt järgmiseks nädalaks kokku kutsutud ümarlaual, kas Tarandil on oma parteikaaslaste seas palju mõttekaaslasi.

Koalitsiooninõukogu esimeest Tarandit paneb valimiste eel muretsema see, et kandidaadid on liigselt seotud erakondadega. ?President on olemuselt erapooletu. Nüüd on see koht muutunud erakondade kauplemise objektiks,? märkis ta.

Tarandi sõnul kardab ta eriti lehmakauplemist siis, kui presidendi valimine läheb 366-liikmelise valimiskogu kätte. ?Seal on hääletusvoorude vahe vaid mõni tund. Otsused tehakse paanikas,? ennustas Tarand.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing