Uus hotell ja kohvik elavdavad Tartu südalinna

17. august 2001, 08:31

Rein Kirsipuu firma Matman sõlmis põhimõttelise kokkuleppe hotell Pallasega, et endise Humala maja varemetest saab järgmiseks kevadeks hotell, kirjutab Tartu Postimees.

?Leping Pallasega on sõlmimisel, loodame selle alla kirjutada järgmisel nädalal,? kinnitas Kirsipuu. ?Hotell peaks võtma enda alla kogu maja, välja arvatud endine KoKoKo kohvik,? sõnas ta.

OÜ Hotell Pallas juhatuse esimees Verni Loodmaa ütles, et kui Tartus tervikuna on juba piisavalt hotelle, siis südalinnas neid napib. ?Kesklinn on parim hotellipidamise koht,? rääkis Loodmaa. ?Statistika näitab turismi pidevat kasvu ning küllap jõuab ka nõudlus peagi järele võimalustele, mida hotelliturg pakub,? arvas ta.

Rajatav hotell tuleb Loodmaa sõnul kolme-neljatärniline. ?Lukshotelle on Eestis vähe ning neid on mõtet pidada vaid Tallinnas. Teistes linnades peame orienteeruma laiemalt ning majutama ka vähenõudlikumaid turiste,? ütles ta.

Uude hotelli on algselt kavandatud 55 numbrituba, restoran ja konverentsisaal. Tubade täpne arv pannakse paika lähiajal. ?Tube tuleb vähemalt 50, nii et igal juhul räägime suurimast Tartu kesklinnas asuvast hotellist,? kinnitas Loodmaa.

Kirsipuu sõnul jääb ehitatava hoone konstruktiivne osa selliseks, nagu näeb ette praegune projekt, kuid muutub ruumide paigutus. ASi Linnaehitus ehitusdirektor Martin Sööt kinnitas, et kui ehitusprojekti muudatused tehakse lähiajal, siis valmib hoone tähtajaks, mis on järgmise aasta 2. mail.

?Tahame avada uue hotelli mai keskel,? sõnas Loodmaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing