Norra firmale kuulub nüüd 80% Merelaevandusest

Sirje Niitra 22. august 2001, 00:00

ESCO Holdingu nõukogu liige Olev Schults avaldas lootust, et norrakate kontrolliva rolli tekkimine aitab Eesti Merelaevandusel (ESCO) tegevuse ja juhtimise paremini konsolideerida ning vaatamata praegustele raskustele lõpuks ettevõttele ka pikaajalise perspektiivi tekitada. Norra laevafirmale kuulub nüüd 80 protsenti Eesti Merelaevandusest.

Kuna ESCO Holding ei suuda kohe oma ligi 130 miljoni krooni suurust erastamisvõlga tasuda, taotleb ettevõte selle ajatamist. Et ESCO Holdingul peale ESCOst saadavate dividendide muid rahavoogusid pole, plaanivad omanikud kaasata veel sel aastal täiendavat omakapitali. Millal võlg riigile tasutud saab, sõltub eelseisvast kokkuleppest.

Schultsi hinnangul on ameeriklaste väljaostmine Tschudi & Eitzeni poolt koos juba kaasatud uute vahenditega piisavaks kinnituseks, et tuumikinvestor võtab asja tõsiselt. ?Ja seda vaatamata meeletutele kahjumitele, ülemakstud erastamishinnale ning mitte just kõige soodsamale investeerimiskliimale Eesti laevanduses,? lisas ta.

Eelmise aasta lõpetas ESCO 400 261 krooni suuruse kahjumiga. Schultsi hinnangul oli tegu raske aastaga, mil laevandust rõhus turgude madal seis. Estline tootis erastamisest alates ESCO-le 250?300 miljonit krooni kahjumit.

Olukorra muutis veelgi keerulisemaks dollari tugevnemine, loetles Schults laevafirma suurtesse raskustesse sattumise põhjusi.

Schultsi väitel on Eesti Merelaevandus kõigi oma kreeditoridega nii kodu- kui ka välismaal kokkuleppele jõudnud, kusjuures nad kõik on osast oma nõuetest loobunud. Ta avaldas lootust, et ka Eesti riik soovib ESCO Holdinguga mõistliku lahenduse leida. Võla tasumise tähtaja edasilükkamise taotluse esitamist viimasel hetkel põhjendas Schults sellega, et pikemat aega kestnud tuumikinvestori vahetamise läbirääkimised ei võimaldanud ESCO Holdingul mõnda aega üldse mõistlikke otsuseid langetada.

Erastamisagentuuri nõukogu arutab ESCO Holdingu võlaga seonduvat küsimusteringi oma tänasel istungil. Ettevõte esitas taotluse võla tasumise tähtaja pikendamiseks aasta võrra ja intresside peatamiseks päev enne eelmise tähtaja kukkumist selle aasta 7. märtsil.

ESCO Holding on pantinud erastamisvõla katteks ettevõtte aktsiad ja sellel on olemas ka garant.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing