Lõunakeskus nihutab Tartu kaubanduselu äärelinna

Väinu Rozental 29. august 2001, 00:00

?Kui me poolteist aastat tagasi Lõunakeskuse äriplaani tegime, olime veendunud, et Tartus on ruumi veel teiselegi väga suurele linnaäärsele kaubanduskeskusele,? rääkis ASi Lõunakeskus projektijuht Jaan Lott. ?Nüüd, kui Tartu kesklinnas kaubanduspinnad plahvatuslikult kasvavad, hakkab Tartus kaubanduspinna defitsiit otsa saama.?

Loti sõnul on nende eesmärk praegu hoopis arendada olemasolevat keskust. ?Perspektiivis ei ole siin tegu enam kaubanduskeskusega, vaid lausa kaubanduspiirkonnaga, millel on ka ajaviitelist tõmmet,? ütles Lott ja lisas, et läbirääkimised kaubanduspindade laiendamise osas käivad mitmete ettevõtjatega. Loti kinnitusel on nad selleks otstarbeks soetanud Lõunakeskuse ümber piisavalt vaba maad.

Tallinna?Tartu?Luhamaa maanteee ääres Füüsikainstituudi lähedal ääres asuvas Lõunakeskuses on atraktiivsusele mõeldud juba praegu. Tõmbenumbriks on fuajees asuv tehiskalju-ronimissein, kus alpiklubi Firn hakkab treeninguid läbi viima. Saksamaalt ostetud ronimissein läks Lõunakeskusele maksma pool miljonit krooni. Lõunakeskuses avab uksed ka netikohvik, on lastenurk.

Ligi 100 miljonit krooni maksvas Lõunakeskuses on üldpinda 15 200 m2 ja kaubanduspinda 13 000 m2.

Strateegiline partner on ETK, kes avab üle 5000 ruutmeetri suurusel pinnal Maksimarketi. Kokku hakkab Lõunakeskuses kauplema üle 40 rentniku.

?Kahel kolmandikul pinnal on firmad ja kaubamärgid, milliseid Tartu kaubandusturul varem ei olnud,? täpsustas Lott.

Loti andmeil plaanivad nad, et Tartu kesklinna kaubandusele alternatiivi pakkuvat Lõunakeskust külastab aastas vähemalt 2 miljonit klienti.

Lõunakeskus on Tartu ärimeeste Aleg Kirsi ja Väino Põllumäe asutatud Astri grupi tütarfirma. Krediidiinfo andmeil on Lõunakeskuse nõukogu liikmed Ülo Hage, Aleg Kirs, Väino Põllumäe ja Kalvi Liivamets.

Tartu Kaubamaja direktori Raul Puusepa hinnangul jääb Tartu kaubanduselu keskuseks kesklinn ehk kaubamaja lähipiirkond, kus tänavu suurenevad kaubanduspinnad ligi 15 000 m2 võrra, ja järgmisel aastal alustatakse kaubamaja ning Emajõe Ärikeskuse laiendamist.

?Tartu kaubanduses on arenguruumi veel küll,? ütles Puusepp. ?Mõlemal on oma koht ? nii linna keskele kontsentreerunud kaubandusel kui ka äärelinna suurel keskusel.? Puusepa hinnangul mahuks Tartu äärelinna üks suur kaubanduskeskus veel ära.

Maksimarketi poeketi omaniku, ETK juhatuse esimehe Mihkel Simsi sõnul on äärelinnas avatav Lõunakeskus oma ajast ees.

?Põhjamaades on ammu võetud suund rajada suured hüpermarketid linnast välja,? lisas Sims.

Sims ei välistanud, et Tartu võib tulevikus saada ka teise Maksimarketi. ?Kui keegi kinnisvaraarendajaist pakub Tartus sobiva asukoha, siis me kaalume seda võimalust,? ütles Sims.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing