30. august 2001 kell 13:35

Börsiülevaade: kauplemine laiahaardeline kuid passiivne

Kuigi täna kaubeldi Tallinna börsil kaheteistkümne erineva ettevõte aktsiaga, kujunes börsipäeva kogukäive kui ka tehingute koguarv äärmiselt väikeseks.

Markantseimaks näiteks võib pidada tavapäraselt aktiivsuse osas kõrgel kohal olevat Normat <GR#EE.NORMA>, millega täna kaubeldi vaid paarituhande krooni eest.

Aktsiahind sulgus 49,80 kroonil ehk 0,2% madalamal eilsest.

Kuigi laias laastus jäid aktsiate hinnanoteeringud eilsetega samadele tasemetele oli ka erandeid. Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia vajus täna selle aastatuhande madalaima tasemeni, sulgudes 30 kroonil ehk 4,8% madalamal kui viimasel kauplemispäeval.

Suuresti võib ettevõte aktsia languse taga olla nii ekspordi oluline vähenemine kui ka ettevõte bilansis oleva PKC Grupi aktsia viimase kuu 24%ne langus Helsingi börsil.

Eile pärast turu sulgemist oma teise kvartali majandustulemustest teatanud Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia püsis täna ülimalt neutraalne ja passiivne.

Kuigi aktsia sulgus üliväikse käibe najal 63 kroonil ehk 6% madalamal kui eile, püsisid aktsia hinnanoteeringud päeva jooksul vankumatult 63 ja 67 kroonil.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiat tänane välisturgude tehnoloogiasektori kiire langus eriti suuresti ei kõigutanud. Aktsia langes 0,5%, 53,75 kroonini.

Hetkel kuum