Ülo Toomsalu • 6. september 2001 kell 6:11

Järvamaa ametnike koolitusreis maksab 300 000 krooni

Järvamaa omavalitsusjuhid sõidavad kümnepäevasele Austria-reisile, mis läheb maksumaksjatele maksma üle 300 000 krooni, kirjutab Järva Teataja.

Järvamaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Tiina Oraste ütles, et õppereisile siirdub 38 inimest: lisaks omavalitsusjuhtidele kaks bussijuhti, reisijuht ja tõlk. ?Ühe ametniku sõit maksab 8000 krooni, millest 5000 annab Järvamaa Omavalitsuste Liit ja 3000 maksab ametnik ise või kohalik omavalitsus,? selgitas Oraste. Ta lisas, et teadaolevalt on enamik omavalitsusi kulud enda kanda võtnud.

Sõidukulude vähendamise huvides on 8000 krooni sees üksnes hommikueine, lõuna ja õhtusöök jääb iga osaleja enda mureks.

Oraste andmetel on reisist huvitatud kõik omavalitsused peale Albu, kus vallavanem Kalju Kertsmik põhjendas loobumist suure töökoormusega. ?See on tööreis, me ei lähe sinna puhkama,? kinnitas tegevdirektor.

Reisikava järgi kohtuvad järvalased Austrias sealsete omavalitsuste esindajatega, kuid leiavad aega ka maaga tutvumiseks.

Järvamaa Omavalitsuste Liidu esimees ja Paide linnapea Tõnis Kõiv kinnitas, et Austriasse sõidavad ametnikud õppima ja uusi kogemusi hankima.

Kõiv ei leidnud, et 300 000 krooni ühele reisile oleks palju. ?Olen kindel, et kogemused on rohkem väärt,? sõnas ta.

Hetkel kuum