Muinasjutumaailm tungib igapäevaellu

Annikky Lamp 14. september 2001, 00:00

Populaarsust ei võida mitte ainult J. K. Rowlingu mugude ja võlurite ilm; raamaturiiulitelt võib leida kõikvõimalikke müstilisi paiku. Üks armastatumaid neist on Terry Pratchetti loodud hüsteeriliselt naljakas kettamaailm, mis seisab neljal elevandil ning need omakorda suurel kilpkonnal. Pisut klassikalisema fantaasiaga inimesed valivad Roger Zelazny Amberi saaga, õrnema hingega indiviidid armastavad Anne McCaffry lohelugusid. Kes eelistab eestimaist, loeb Indrek Hargla ?Baiita needust?.

Kuid maagia võidukäik ei piirdu vaid Gutenbergi galaktikaga. Kogu maailma haaranud potteromaania jätkub sel sügisel esimese Harry Potteri filmiga, milles astub teiste seas üles Monty Pythonist tuntud John Cleese.

Aga isegi see suurejooneline võlufilm ei ole aasta oodatuim linateos. Juba mõni hea aasta on kogu filmimaailma pilgud pööratud Peter Jacksonile, kes on skeptikute näägutustest hoolimata otsustanud üles võtta J. R. R. Tolkieni ?Sõrmuste Isanda? triloogia, fantaasiakirjanduse vaieldamatult mõjukaima teose. Ja juba praegu ? kolm kuud enne esilinastust ? ennustavad kriitikud triloogia esimesele osale kümnendi filmi tiitlit.

Mida aga teha pikkadel süngetel sügisõhtutel, kui kõik võluraamatud läbi ja vajalikke filme veel kinos ei näidata? Ainuõige tundub olevat mängida rollimängu, kehastuda kauniks haldjaks, vapraks rüütliks või õelaks võluriks, nagu soovitavad kommunikatsioonitudengid Mario Pulver ja Henrik Veenpere: ?Rollimäng viib inimesed tavapärasest keskkonnast välja, vaja on selleks vaid loo aluseks olevaid raamatuid, täringutekomplekti, fantaasiat ja julgust.?

Mängijate tegevust juhib mängujuht, kelle rolli võib võrrelda lavastaja või kirjaniku omaga. ?Lihtsam on alustada kogenud mängujuhi käe all, kuid hakkama saab ka omapead. Tuleb vaid valida meelepärane maailm ja peale hakata,? ütlevad Pulver ja Veenpere.

Kõige tuntum rollimäng on ?Advanced Dungeons & Dragons?, kuid mängukeskkondi on loodud igale maitsele. Kahjuks ei saa mängimiseks vajalikke raamatuid enam Eestist osta, appi tuleb võtta raamatupoodide tellimisvõimalused või reisid maailma progressiivsematesse paikadesse. Need, kel asja vastu huvi, kuid päris omapäi alustada ei täi, võivad astuda rpg.dragon@lists.ut.ee liikmeks (saates kirja subscribe rpg.dragon aadressile majordomo@lists.ut.ee).

Seniks aga võtke pakk kaarte, muretsege ennustamise käsiraamat ja vaadake, mida tulevik toob.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing