Maksuamet nõuab Diveci juhilt 12 miljonit krooni

Peeter Raidla 20. september 2001, 00:00

Maret Ambur maksuameti juriidilisest osakonnast sõnas, et pea kõigi Diveci võetuse põhjal esitatud maksunõuete aluseks on ühesugune skeem. ?Püütud on tulumaksu ja ka käibemaksu vähendada sel teel, et on tellitud olematuid teenuseid off-shore-firmadelt,? selgitas Ambur.

Konkreetsetest juhtumitest ei soovinud Ambur kõnelda, viidates pooleliolevatele kohtuvaidlustele. Kaasa arvatud 3. oktoobril Tallinna halduskohtus toimuv kohtuvaidlus Erik Vallastega, kellelt maksuamet soovib saada 11,93 miljonit krooni.

Diveci (praeguse nimega AS Brolex Grupp) juht Erik Vallaste ei soovinud eile vastata ühelegi küsimusele, mis puudutab vaidlusi maksuametiga, ning süüdistas maksuametit ajakirjandusega manipuleerimises.

?Kuna kohtuvaidlused on käimas, ei pea me võimalikuks neid teemasid enne kohtuvaidluste lõppu kommenteerida,? ütles Vallaste. ?Kohtuistungid on varsti tulemas ja maksuamet teab seda väga hästi.?

Haapsalu Uksetehase ASi peadirektor Ago Soomre kinnitas küll, et maksuamet soovib tema käest saada 1,19 miljonit krooni, kuid keeldus lähemalt kommenteerimast, milles see nõue seisneb. ?Oma isiklikke asju ei pea ma Äripäevas avaldama,? sõnas Soomre.

Küsimusele, kas selle nõude aluseks on omal ajal Diveci kontoris korraldatud läbivõtmisel äravõetud dokumendid, vastas Soomre: ?Ma ei tea, kust maksuamet selle võttis, ehkki see võis ka Divecist tulla. Nõue on vaidlustatud ja sellega tegeleb minu advokaat.?

ASi Esma Auto juhatuse esimees Ralf Õng avaldas aga imestust selle üle, et nende käimasolevat vaidlust maksuametiga on seostatud Diveci võetusega.

?Esma Auto ja maksuameti vaidluse aluseks on üks kindlustusjuhtum, kus põhiküsimuseks on kindlustuspreemia ja selle maksustamine,? lausus Õng. ?Esma Autol pole kunagi olnud mingit sidet Diveciga ja me pole neilt ostnud ühtegi teenust.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing