Võitlus pangandusturul suureneb

Kaja Koovit 20. september 2001, 00:00

?Otsusel on Eesti pangandusturule positiivne mõju,? kinnitas Ühispanga president Ain Hanschmidt. Hanschmidt sõnas, et eriti positiivne on, et otsus tuli kiiresti, lubades pankadel rahulikult tööd jätkata ja edasisi plaane teha.

Ühinemise ärajäämise tulemusena aktiviseerib Ühispanga suuromanik SEB tõenäoliselt oma tegevust, mis on lõppkokkuvõttes majandusele tervikuna kasulik, ütles investeerimispanga Suprema analüüsi osakonna juhataja Veikko Maripuu.

Tema sõnul suurendab Ühispanga tegevuse aktiviseerumine turul konkurentsi, mis oleks igati tervitatav.

?Majandus tervikuna võidab tugevamast konkurentsist,? lausus Maripuu.

Eesti Panga president Vahu Kraft kinnitas, et Eesti pangandusturul ei muutu midagi. ?Üks küsimuste ring saab läbi ning pangandussüsteem on endiselt kindel,? lausus Kraft.

Kraft ei eitanud konkurentsi suurenemist, kuid tema sõnul ei saa seda siduda Rootsi pankade ühinemisega. ?Konkurents oleks suurenenud nii või teisiti,? kinnitas ta.

Kraft lisas, et Eesti turu vastu on tugevat huvi avaldanud Saksa pangad ning juba detsembris on oodata nende tulekut Eestisse esinduste kaudu.

Nordea Panga Eesti filiaali juhatuse esimees Juhani Seilenthal lausus, et kahe Rootsi panga ühinemisest loobumise otsus muutis Eesti pangandusturul tegutsejatele valitseva olukorra ja edasise tegutsemise võimalused selgemaks.

Seilenthali sõnul ei saa aga väita, nagu muutuks konkurents sellest siinsel pangandusturul tugevamaks, sest ühe võimalusena tugevnes konkurents vahepeal sellepärast, et Ühispangal oli tarvis võimalikuks müügiprotsessiks valmistudes näidata oma turuosa suurenemist. Sellest võimalusest lähtudes ei oleks nüüd tarvis enam rohkem pingutada.

Hansapanga sisemine süsteem ei muutunud kahe Rootsi suurpanga ühinemise ootel karvavõrdki, kinnitas Hansapank Eesti peadirektor Andres Liinat Äripäev Online?ile.

?Hansapank tegi võimaliku ühinemise eesmärgil ettevalmistustöid kokku ehk vaid mõne inimpäeva ulatuses,? ütles Liinat ja avaldas heameelt, et pangas seetõttu midagi ei muutunud.

Hanschmidti sõnul oli Ühispank pärast ühinemisteadet umbes kuu aega äraootaval seisukohal ning edasi tegutseti vastavalt oma strateegiale. ?Äri oli selline nagu ikka ning edasine elu näitas, et tegime õigesti,? lausus ta.

Hansapanga Tartu regiooni direktori Koit Semjonovi sõnul on neil nüüd pärast eilset ühinemisest loobumise otsust hulga lihtsam vastata klientide küsimustele, kumba panka eelistada. ?Meie klient jääb endiselt meie kliendiks,? lisas Semjonov.

Ühispanga juhi Ain Hanschmidti sõnul on asjade praegune areng kliendile kasulik, sest säilivad endised kliendisuhted ja soodustused.

___________________________________________

SEB ja Swed loobuvad ühinemisest

Hansapanga aktsiat ähvardab langus

Hea uudis Ühispanga ja Hansapanga klientidele

Hansapanga aktsia jätkab iseseisvalt

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing