Käive väga suur, likviidsus kasvab

Raivo Sormunen 26. september 2001, 00:00

Mõnevõrra optimistlikumate välisbörside taustal oli eile ka Tallinna börsil tunda positiivset hõngu. Investoritele andis jõudu väga suureks kerkinud päevakäive ning likviidsust aitas turul parandada börsi reglemendi esmaspäevane muutus.

Eile ligi 37 mln kroonini küündinud päevakäibe põhjuseks oli paar Hansapanga aktsiatega tehtud plokktehingut. Peasüüdlane ise lõpetas 133,25 kroonil ehk 0,8 plussis.

Kuigi panga aktsiatega tehtud käive oli väga suur, polnud turul väärtpaberi edasise arengu suhtes kindlat eelistust, mis kajastus nii kitsas 25sendises hinnanoteeringuvahes kui ka peaaegu terve päeva kindlalt paigal püsinud aktsiahinnas.

Aktsiate hinnanoteeringute vahe kokkukuivamise saab aga ajada Tallinna börsi reglemendi muudatuse kraesse, mille tõttu on alates esmaspäevast kaubeldavate aktsiate miinimumkoguseks üks väärtpaber.

Minimaalse ehk 25sendise noteeringute vahega lõpetas ka Eesti Telekomi aktsia, mis sulgus 47,75 kroonil ehk 2,1 kõrgemal kui esmaspäeval.

Pärast väärtpaberi kiiret kukkumist augustis on märgata mõningast aktsia hinna stabiliseerumist, mida kinnitab aktsia kõrgeim sulgumine pärast 6. septembrit. Samas arvestades, et pärast mainitud kuupäeva on sideamet teatanud kavatsusest tunnistada EMT olulise turujõuga ettevõtjaks ning USAd tabas terroriakt, ei julgeks prognoosida aktsia langustrendi murdumist.

Üllatavalt tugev oli eile kauplemine Norma aktsiaga, mille hind sulgus 3,3 mln kroonise käibe juures 43,80 kroonil ehk 2,2 madalamal kui päev varem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing