Rahandusministeerium soovis Ilissoni välja vahetada

Inge Rumessen 26. september 2001, 00:00

?Rita Ilisson on olnud juba kolm tsüklit Raamatupidamise Toimkonna esimees ja ära teinud väga tänuväärse töö ning selle süsteemi sisuliselt paika pannud. Praegu aga leidsime, et oleks mõistlik uuendatud koosseisuga jätkata,? ütles rahandusministeeriumi finantsteenuste osakonna juhataja Veiko Tali.

Tali sõnul polnud Rita Ilisson ka nõus samadel alustel jätkama. ?Ega ka need skandaalid ja konfliktid ei meeldinud talle.?

Aastavahetusel kirjutas Äripäev sellest, kuidas Rita Ilisson teenib toimkonda ohjates kasu oma isiklikule konsultatsioonifirmale OÜ Nõu ning lisaks peab kõrget ametit mainekas audiitorettevõttes Deloitte & Touche.

Aastaid tagasi Rootsist Eestisse raamatupidamist reformima tulnud Rita Ilisson sai karismaatilise juhina mõne aastaga paljude raamatupidajate iidoliks. OÜ Nõu korraldas seminare raamatupidajatele ning üllitas Ilissoni autorlusega perioodilist väljaannet ?Hea raamatupidamistava?, mis sisaldab toimkonna otsuseid koos kommentaaridega. Avaliku teenistuse seaduse järgi aga ei tohi riigiametnik olla seotud ühegi eraettevõttega. Erandjuhul lubab seadus osalust erasektoris, kui ametnikul on otsese ülemuse luba. Kantsler Aare Järvan tegi Ilissonile arupärimise ning sõnas tookord, et näeb võimalikku huvide konflikti, sest Ilisson on erasektoris töötades seadust rikkunud. Rita Ilisson erafirma omamist riigitöö kõrvalt ebaeetiliseks ei pidanud ning ütles, et töötamine erasektoris toimkonna kõrvalt on vältimatu. ?Toimkonna liikmetele makstav palk on 1200 krooni kuus,? rääkis Ilisson.

?Mingit teadlikku poliitikat Ilisson välja vahetada meil polnud,? ütles Tali. Samas ta möönis, et Ilissoni mitte jätkamine on siiski põhjustatud aasta tagasi ilmsiks tulnud probleemidest.

Küsimusele, kas ministeerium ei tauni siis riigiametnikuna erafirma juhtimist, vastas Tali, et hea see küll pole. ?Ilissonil on suured teened Eesti raamatupidamissüsteemi ülesehitamisel ja kui tal olid ka mingid kõrvalekaldumised, millele on viidatud, siis ma arvan, et tervikuna me peame tema tegevust siiski positiivselt hindama. Ta jätkab IASi nõukogu liikmena ja loodame, ta nõustab raamatupidamistoimkonda edaspidigi.?

___________________________________________

Raamatupidamine võtab toimkonna uue juhiga rahvusvahelise suuna

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing