Rahandusministeerium otsib lennukriisile lahendusi

26. september 2001, 13:25

Kuna on selge, et garantiid sellises mahus 10 miljardit krooni, nagu Estonian Air soovib, pole Eesti riigil võimalik lennufirmale anda, moodustas rahandusministeerium täna töögrupi alternatiivsete lahenduste leidmiseks.

'Peame leidma lahendusi juhuks, kui praegune olukord jääb pikemaks ajaks kestma,' ütles rahandusministri nõunik Daniel Vaarik. Selleks tuleb tema sõnul kõigepealt teha selgeks olemasolev pilt. 'Eile deklareeris Estonian Airi juhtkond, et ükski lend ei toimu, aga tegelikult mingid lennud täna ikka toimuvad,' lisas ta.

Vaarik ei välistanud ka võimalust, et tuleb üle vaadata riiklike garantiide andmist käsitlev seadus. Praegu ei võimalda see anda garantiid rohkem kui 15 protsendi ulatuses aastaeelarvest.

Estonian Air palus garantiid võimaliku terrorirünnaku puhul tekkiva kahju kompenseerimiseks kuuks ajaks 10 miljardi krooni ulatuses, mis moodustab ligi kolmandiku eelarvest. Palve oli seotud kindlustuskatte vähenemisega terrori puhul varasemalt miljardilt USA dollarilt 50 miljoni dollari peale kogu maailmas.

Vaariku sõnul asus Taani valitsusega läbi rääkima, et see laiendaks oma Maersk Airile antud garantiid ka selle omanduses oleva Estonian Airi peale, peaminister Mart Laar, mitte aga rahandusminister Siim Kallas, nagu varem ajakirjanduses ekslikult väidetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing